Premier League: Manchester City upokorzył Leeds United. Zagrało aż trzech Polaków

2021-12-14, 22:53

Matty Cash w meczu przeciwko Norwich City. Foto: ANDREW COULDRIDGE / Reuters / Forum

Mateusz Klich, Matty Cash oraz Przemysław Płacheta wystąpili we wtorkowych meczach Premier League. Najlepiej swój występ będzie wspominał obrońca Aston Villi, który mógł cieszyć się ze zwycięstwa 2:0 nad Norwich.

Z kolei Manchester City rozbił Leeds United 7:0. Gospodarze od początku mieli kolosalną przewagę nad zdziesiątkowaną kontuzjami ekipą "Pawi". W 8. minucie po błędzie defensorów Leeds wynik meczu otworzył Phil Foden. 5 minut później na 2:0 po dośrodkowaniu Riada Mahreza podwyższył Jack Grealish. Przed przerwą trafił jeszcze Kevin de Bruyne (33').

W 38. minucie na boisko wszedł Mateusz Klich, który zmienił kontuzjowanego Jamiego Shackletona. Polak nie zapobiegł jednak stracie kolejnych bramek i kompromitacji swojego zespołu. Do siatki "Pawi" trafili jeszcze Ilkay Gundogan, po raz drugi de Bruyne, John Stones i Nathan Ake. Dzięki zwycięstwu podopieczni Pepa Guardioli umocnili się na prowadzeniu w Premier League. "Obywatele" mają na koncie 41 punktów, czyli o 4 więcej niż Liverpool i o 5 więcej niż Chelsea.

90 minut w barwach Aston Villi rozegrał prawy obrońca reprezentacji Polski Matty Cash, natomiast w ekipie "Kanarków" 76 minut na boisku spędził Przemysław Płacheta. "The Villans" wygrali na wyjeździe z Norwich 2:0. Bohaterem ekipy z Birmingham był Ollie Watkins - autor gola i asysty przy trafieniu Jacoba Ramseya.

Kolejne zwycięstwo Aston Villi oznacza, że "miesiąc miodowy" Stevena Gerrarda na Villa Park trwa w najlepsze. Były szkoleniowiec Glasgow Rangers poprowadził AV do 4 zwycięstw w 6 meczach. Odkąd objął zespół z Birmingham przegrał tylko z gigantami: Liverpoolem oraz Manchesterem City.

Trzeci zaplanowany na wtorek mecz Premier League pomiędzy Brentford a Manchesterem United został przełożony. Powodem była duża liczba zarażeń koronawirusem w szeregach gospodarzy. Covid-19 w ostatnim czasie dał się we znaki również "Czerwonym Diabłom", które z powodu wzrostu zachorowań nie mogły odbyć niedzielnego treningu.