more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Piast Gliwice podpisał kontrakt z uczestnikiem Euro 2020

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 16:40
25-letni środkowy pomocnik Tihomir Kostadinov został piłkarzem Piasta Gliwice. Reprezentant Macedonii Północnej podpisał trzyipółletni kontrakt - poinformował klub.
Tihomir Kostadinov w pojedynku z Davidem Raumem
Tihomir Kostadinov w pojedynku z Davidem RaumemFoto: OGNEN TEOFILOVSKI / Reuters / Forum

Kostadinov jest drugim zawodnikiem pozyskanym przez gliwiczan w grudniu. Dzień wcześniej z klubem związał się identyczną umową rówieśnik Kostadinova, estoński napastnik Rauno Sappinen.

Macedończyk przez ostatnie 4,5 sezonu grał w słowackim MFK Rużomberok. W reprezentacji kraju rozegrał 12 spotkań. Kostadinov zagrał w dwóch meczach na Euro 2020 - w spotkaniach z Austrią i Holandią spędził na murawie w sumie 48 minut.

- Dla mnie to była łatwa decyzja. Przyjście tutaj to krok naprzód w mojej karierze. Piast to duży klub, a polska ekstraklasa jest silną ligą. Podchodzę do tego, jak do wyzwania – ocenił zawodnik, cytowany w klubowych mediach.

Prezes Piasta Grzegorz Bednarski przyznał, że liczy, iż pomocnik rozwinie się w śląskim klubie.

- Pozyskaliśmy kolejnego obiecującego zawodnika, reprezentanta swojego kraju. To szansa dla nas i dla niego, by w pełni wykorzystać umiejętności, jakie bez wątpienia ma. Wierzę, że pod okiem Waldemara Fornalika ten piłkarz pokaże swój potencjał i dostarczy wiele radości kibicom – stwierdził.

Napastnik reprezentacji Estonii Sappinen przyszedł do Gliwic z Flory Tallinn.

Drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Fornalika po 19 kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Piłkarze Piasta po świątecznych urlopach spotkają się 7 stycznia na inauguracyjnym treningu. Zimą pojadą na dwa zgrupowania – najpierw do Rybnika-Kamienia, potem do Turcji.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także