more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Kamil Stoch wystartuje w Zakopanem? "Zadeklarował, że jest gotowy"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 19:15
Wszystko wskazuje na to, że Kamil Stoch wróci do startów w Pucharze Świata w skokach narciarskich i wystartuje w zawodach w Zakopanem (15-16 stycznia). - Kamil zadeklarował, że chce wystartować - powiedział w rozmowie z telewizją TVN dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. 
Kamil Stoch odpoczywał od rywalizacji w Pucharze Świata
Kamil Stoch odpoczywał od rywalizacji w Pucharze Świata Foto: Forum/ddp images/Frank Hoermann/SVEN SIMON

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Kamil Stoch został wycofany z rywalizacji w Pucharze Świata w trakcie 70. Turnieju Czterech Skoczni ze względu na kiepskie wyniki sportowe. Trzykrotny mistrz olimpijski wrócił do kraju. 

Powrót mistrza się zbliża 

komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego wyjaśniono, że najbardziej utytułowany polski skoczek najpierw ma odpocząć, a potem skupić się na treningu motorycznym. "Trening na skoczni w następnej kolejności" - napisano.

Stoch nie brał też oczywiście udziału w sobotnim indywidualnym i niedzielnym drużynowym konkursie w Bischofshofen. Wydaje się jednak, że "Rakieta z Zębu" wróci do rywalizacji podczas zawodów w Zakopanem, które zaplanowano na 15-16 stycznia.

- Kamil zadeklarował, że chce wystartować i jest gotowy. Potrzebuje tylko trochę luźnego treningu - powiedział w rozmowie z TVN Adam Małysz, dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej.

Powiem optymizmu?

W niedzielnych zawodach Biało-Czerwoni zajęli piąte miejsceMałysz był zadowolony ze skoków naszych reprezentantów.

- Dobrze się to oglądało, bo była walka. Oczywiście chcielibyśmy więcej, a pierwsza seria napawała optymizmem. Brakuje trochę stabilności, ale patrzę w przyszłość optymistycznie - ocenił Adam Małysz.

Kolejne dwa konkursy PŚ odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W sobotę 15 stycznia będzie rywalizacja drużynowa, a następnego dnia indywidualna.

Czytaj także: 

/empe 

Zobacz także

Zobacz także