more_horiz
Wiadomości

Ostatnie odliczanie przed ogłoszeniem trenerów siatkarskich kadr. Joanna Wołosz podsuwa PZPS kandydaturę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 12:28
W środę poznamy nazwiska nowych trenerów reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Ostateczne decyzje mają zapaść podczas posiedzenia Zarządu PZPS. Jednym z kandydatów na trenera kadry kobiet jest Daniele Santarelli - włoski trener Carraro Imoco Conegliano. W tej drużynie gra reprezentantka Polski rozgrywająca Joanna Wołosz, która przyznaje, że Włoch jest świetnym trenerem i będzie zadowolona z jego wyboru na nowego szkoleniowca naszej kadry.
Daniele Santarelli jest jednym z kandydatów do objęcia polskiej kadry siatkarek
Daniele Santarelli jest jednym z kandydatów do objęcia polskiej kadry siatkarekFoto: Luka Stanzl / PIXSELL / Forum

- Byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby to Santarelli został trenerem, ale wybór selekcjonera nie leży w mojej gestii. Niech zdecyduje PZPS i wygra najlepszy - powiedziała Wołosz w rozmowie z Polskim Radiem.

Siatkarka Carraro Imoco Conegliano zapewnia, że Włoch odpłaciłby się związkowi za zaufanie dużym zaangażowaniem w pracę z kadrą. - Dani na pewno odda reprezentacji całe serce i poświęci się jej w stu procentach. Wszystko, czego się podejmuje, robi "na maksa" - u niego nie ma półśrodków. To dobry człowiek, który na pierwszym miejscu stawia zespół - zapewnia Wołosz.

Oprócz Daniele Santarelliego kandydatami na trenera reprezentacji Polski w siatkówce kobiet, który zastąpi Jacka Nawrockiego są także Stephane Antiga, Alessandro Chiappini i Stefano Lavarini.

Po odejściu Vitala Heynena jest również wakat na stanowisku selekcjonera męskiej reprezentacji. Tu kandydatów jest sześciu, a o posadę walczą Włosi Lorenzo Bernardi, Andrea Gardini i Andrea Giani, Serbowie Nikola Grbić i Slobodan Kovac oraz Argentyńczyk Marcelo Mendez.

Zdecydowanym faworytem mediów, a także prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego jest Nikola Grbić, ale oficjalnie posada trenera kadry wciąż czeka na obsadzenie. 

Według Gian Luki Pasiniego z "La Gazzetta dello Sport" Serb i polski związek są już po słowie, a kontrakt Serba został podpisany. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona 12 stycznia po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia zarządu PZPS w Gliwicach. Wtedy też poznamy nowego selekcjonera żeńskiej reprezentacji Polski. 

Posłuchaj
00:30 Joanna Wołosz o wyborach trenera reprezentacji Polski.mp3 Joanna Wołosz o wyborach trenera reprezentacji Polski

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także