more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: 12 Polaków wystąpi w Zakopanem. Znamy skład kadry

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 13:30
Trener polskich skoczków Michal Doleżal wybrał dwunastu zawodników, którzy znaleźli się w składzie kadry na najbliższe konkursem Pucharu Świata, które w dniach 15-16 stycznia odbędą się w Zakopanem. 
Michal Doleżal wybrał dwunastu skoczków, którzy powalczą w Zakopanem
Michal Doleżal wybrał dwunastu skoczków, którzy powalczą w Zakopanem Foto: PAP/Grzegorz Momot

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

W Zakopanem będą wysłannicy Polskiego Radia. Na relacje z rywalizacji na Wielkiej Krokwi zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę PolskieRadio24.pl

Czeski szkoleniowiec podjął decyzję po środowym treningu Biało-Czerwonej na Wielkiej Krokwi. W stolicy Tatr zaprezentować się będzie mogło dwunastu reprezentantów Polski.

Mistrz ma być gotowy 

W kadrze znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Stefan Hula

W środę wraz z resztą kadry nie trenował Kamil Stoch, który podczas rozruchu podkręcił kostkę. Początkowo sztab polskiej reprezentacji informował, ze nie ma niebezpieczeństwa, że trzykrotny mistrz olimpijski nie wystartuje w zawodach w Zakopanem. W środę po południu jednak sytuacja się zmieniła, jak poinformowano występ mistrza jest mało prawdopodobny.

Lista startowa będzie obszerna 

Pucharowa rywalizacja na Wielkiej Krokwi rozpocznie się w piątek od oficjalnych treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego. W sobotę skoczkowie mają rywalizować w konkursie drużynowym. O indywidualne zwycięstwo powalczą dzień później. 

Według prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzeja Kozaka, do rywalizacji w Zakopanem zgłosiło się aż 76 skoczków z osiemnastu państw. W tym gronie znajdzie się dwunastu Biało-Czerwonych. 

Program PŚ w Zakopanem

14 stycznia, piątek

18.00 - kwalifikacje

15 stycznia, sobota 

16.00 - konkurs drużynowy

16 stycznia, niedziela

16.00 - konkurs indywidualny

Czytaj także: 

/empe 

Zobacz także

Zobacz także