more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: Vital Heynen ma nową pracę. Były trener Polaków wraca do Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 13:59
Niemiecka federacja ogłosiła oficjalnie, że były selekcjoner polskich siatkarzy Vital Heynen przejmie tamtejszą żeńską reprezentację. Dla 52-letniego Belga to powrót do kraju naszych zachodnich sąsiadów. 
Vital Heynen prowadził Biało-Czerwonych od 2018 do 2021 roku
Vital Heynen prowadził Biało-Czerwonych od 2018 do 2021 roku Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Vital Heynen prowadził Biało-Czerwonych od 2018 do 2021 roku. Kadencja Belga była pasmem sukcesów, łącznie z mistrzostwem świata w pierwszym sezonie pracy. Niestety, główny cel nie został osiągnięty, gdyż polscy siatkarze znowu odpadli już w ćwierćfinale na igrzyskach olimpijskich

Heynen nie widzi różnic 

Belgijski szkoleniowiec pożegnał się z Polską brązowym medalem ubiegłorocznych mistrzostw Europy i nie starał się o nowy kontrakt. Spekulowano, że może zostać trenerem polskiej kadry siatkarek, ale do konkretów nie doszło. 

W piątek Heynen został natomiast ogłoszony selekcjonerem żeńskiej kadry Niemiec. Belg zastąpił na tym stanowisku Felixa Koslowskiego, który prowadził Niemki od sześciu lat. Nowy selekcjoner podpisał trzyletni kontrakt.

- Siatkówka to nadal siatkówka niezależnie od tego, czy grają mężczyźni czy kobiety. Moim zdaniem różni się to tylko nieznacznie - powiedział Vital Heynen, cytowany w komunikacie niemieckiej federacji.

Czas na powrót 

Dla 52-latka będzie to kolejna praca u naszych zachodnich sąsiadów.

W latach 2012-2016 prowadził bowiem niemiecką kadrę mężczyzn. W 2014 roku Heynen doprowadził swoich podopiecznych do brązowego medalu mistrzostw świata. Z sukcesami trenował też niemiecki klub VfB Friedrieshafen.  

Czytaj także:

/empe 

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka Vital Heynen

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także