more_horiz
Wiadomości

Sensacyjny zwrot akcji. Media: to Czesław Michniewicz przejmie kadrę

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 17:31
Według informacji portali meczyki.pl i weszlo.com, to Czesław Michniewicz zostanie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes PZPN Cezary Kulesza w ostatniej chwili miał zdecydować się na byłego szkoleniowca Legii Warszawa. 
Czesław Michniewicz stał się nagle faworytem do objęcia reprezentacji Polski
Czesław Michniewicz stał się nagle faworytem do objęcia reprezentacji Polski Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell
  • Wcześniej wydawało się, że faworytem do objęcia Biało-Czerwonych jest Adam Nawałka 
  • Czesław Michniewicz miał rozwiązać kontrakt z Legią Warszawa
  • W październiku został zwolniony z warszawskiego klubu, jednak wciąż znajdował się na liście płac Legii 

Reprezentacja Polski nie ma selekcjonera od momentu rozwiązania kontraktu z Portugalczykiem Paulo Sousą, co nastąpiło pod koniec ubiegłego roku. Początkowo zdecydowanym faworytem był Adam Nawałka, który prowadził już kadrę w latach 2013-2018 i osiągał z nią niezłe wyniki. 

Niespodziewana zmiana

Media informowały nawet, że były selekcjoner oraz prezes PZPN doszli do porozumienia, jednak Cezary Kulesza szukał też na rynku zagranicznych opcji. Ostatecznie nie udało się porozumieć ani z Ukraińcem Andrijem Szewczenką, ani ze Szwajcarem Marcelem Kollerem.

- Dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych - oznajmił w sobotę Kulesza w rozmowie z Onetem.

Choć wydawało się, że szef PZPN zdecydował się na Nawałkę, sensacyjne informację podały w sobotę niektóre portale. Serwis meczyki.pl poinformował, że Kulesza wciąż sondował możliwość zatrudnienia Czesława Michniewicza, który w październiku został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. 

Rozwiązał już kontrakt? 

Ostatecznie 51-latek wyprzedził Nawałkę i ma zostać następcą Paulo Sousy. Portal weszlo.com poinformował natomiast, że Michniewicz rozwiązał umowę z Legią. Nadal był bowiem na liście płac stołecznego klubu. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by przejął kadrę. 

Nowy faworyt wyścigu do stanowiska selekcjonera zna prezesa PZPN z czasów wspólnej pracy w Jagiellonii. W grudniu 2011 roku Kulesza, wówczas prezes białostockiego klubu, niespodziewanie zwolnił Michniewicza. Nie oznacza to jednak, że stosunki między oboma panami są złe. 

Atutem Michniewicza są dobre wyniki w klubach oraz doświadczenie z reprezentacji młodzieżowej. Z Legią i Zagłębiem Lubin sięgał po mistrzostwo, a z Lechem Poznań po Puchar Polski. Z młodzieżową kadrą Polski awansował na mistrzostwa Europy w 2019 roku. Wówczas Biało-Czerwoni byli o krok od wywalczenia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio.

O tym, na kogo zdecyduje się Cezary Kulesza, dowiemy się 31 stycznia. Konferencja prezentująca nowego selekcjonera odbędzie się o godz. 13.30 w sali konferencyjnej Stadionu PGE Narodowego w Warszawie.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także