more_horiz
Wiadomości

Reprezentacja Polski nie zamierza grać z Rosją. Cezary Kulesza: koniec ze słowami, czas na czyny!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 09:42
Reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji - napisał na Twitterze Cezary Kulesza. PZPN prowadzi rozmowy z czeską i szwedzką federacją, by przedstawić FIFA wspólne stanowisko.
Cezary Kulesza przekazał informację, że reprezentacja Polski nie zamierza grać z Rosją
Cezary Kulesza przekazał informację, że reprezentacja Polski nie zamierza grać z RosjąFoto: Shutterstock.com/Dziurek

W związku z agresją Rosji na Ukrainę świat sportu stanął przed wyzwaniem. Musi reagować na wydarzenia związane z wojną, której autorem jest Władimir Putin. 

Piłkarskie federacje Polski, Szwecji i Czech poinformowały w czwartek we wspólnym oświadczeniu przesłanym do FIFA, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam baraży o awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Biało-Czerwoni mieli grać w Moskwie półfinał.

W angielskiej wersji zawarto jednak jedynie sformułowanie o "konflikcie Rosji z Ukrainą". W czwartek wieczorem prezes PZPN przyznał, że to było niepotrzebne i trzeba sprawy nazywać po imieniu.

"PZPN potępia rosyjską agresję na niepodległą Ukrainę - to nasze stanowisko, które zawarliśmy w oświadczeniu do FIFA. To zostało jednak - w wersji angielskiej, podpisanej przez trzy federacje - złagodzone przez naszych partnerów. Niepotrzebnie, bo sprawy trzeba nazywać po imieniu" - napisał Kulesza na Twitterze.

- Wciąż czekamy na stanowisko Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. FIFA na razie nie podjęła decyzji, co nas niepokoi. Sytuacja jest bardzo poważna. Widzimy, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, i jesteśmy tym przygnębieni - powiedział wcześniej rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

W sobotę prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował za pomocą Twittera, że - w związku z eskalacją agresji rosyjskiej na Ukrainę - reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać meczu barażowego z Rosją.

Obecnie polska federacja prowadzi rozmowy z czeską i szwedzką federacją, by przekazać FIFA wspólne stanowisko. Być może ono spowoduje zdecydowaną reakcję, czyli wykluczenie reprezentacji Rosji z rozgrywek.

Piłkarz Legii Warszawa Ihor Kharatin dziękuje Polakom za wyrazy wsparcia dla jego ojczyzny w obliczu ataku Rosji na Ukrainę:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także