more_horiz
Wiadomości

Piękny gest Jakuba Błaszczykowskiego. Fundacja piłkarza pomoże Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 15:34
Jakub Błaszczykowski i jego fundacja Ludzki Gest wspomogą walczącą z rosyjską agresją Ukrainę. Były kapitan reprezentacji Polski, a obecnie piłkarz i współwłaściciel Wisły Kraków poinformował, że wesprze Ukraińców kwotą 250 tysięcy złotych.
Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego pomoże obywatelom Ukrainy
Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego pomoże obywatelom UkrainyFoto: Shutterstock.com/fotobroda

W związku z agresją Rosji na Ukrainę świat sportu stanął przed wyzwaniem. Musi reagować na wydarzenia związane z wojną, której autorem jest Władimir Putin. 

"W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z Fundacją Ludzki Gest przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych. To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy" – napisał 108-krotny reprezentant Polski na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Jakub Błaszczykowski, który wrócił do Wisły Kraków na początku 2019 roku, w obecnym sezonie Ekstraklasy rozegrał tylko 2 spotkania dla swojego zespołu, obecnie walczy o powrót na boisko. 

- Patrząc na tę sytuację i całą jego karierę, to już bardziej walczy o to, żeby wrócić i się pożegnać - powiedział nowy trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek, którego zadaniem będzie pomoc w utrzymaniu "Białej Gwiazdy". 

Fundację Ludzki Gest Błaszczykowski powołał w 2015 roku. Jej głównym celem jest wspieranie dzieci i młodzieży potrzebującej pomocy.

Piłkarz Legii Warszawa Ihor Kharatin dziękuje Polakom za wyrazy wsparcia dla jego ojczyzny w obliczu ataku Rosji na Ukrainę:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także