more_horiz
Wiadomości

Trener Sheriffa wrócił na Ukrainę, by bronić ojczyzny. "Putin nigdy nie zostanie cesarzem całego świata"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 17:24
Trener piłkarzy mołdawskiego klubu Sheriff Tyraspol Jurij Wernydub przyłączył się do wojsk Ukrainy walczących przeciwko rosyjskiej inwazji. Broni miasta Zaporoże - podał we wtorek rumuński dziennik “Gazeta Sporturilor”.
Trener piłkarzy mołdawskiego klubu Sheriff Tyraspol Jurij Wernydub przyłączył się do wojsk Ukrainy walczących przeciwko rosyjskiej inwazji
Trener piłkarzy mołdawskiego klubu Sheriff Tyraspol Jurij Wernydub przyłączył się do wojsk Ukrainy walczących przeciwko rosyjskiej inwazjiFoto: Twitter

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]


Według sportowej gazety "Wernydub" przyłączył się do ukraińskich wojsk wkrótce po powrocie ze swoim klubem z Portugalii, gdzie w rozgrywkach 1/16 Ligi Europy Sheriff został wyeliminowany przez Sporting Braga po rzutach karnych. Wcześniej zajął trzecie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów, pokonując po drodze Real Madryt.

Rumuńskie i mołdawskie media wskazują, że Wernydub zapowiedział już, że do czasu zakończenia wojny na Ukrainie nie zamierza wrócić do Sheriffa, co potwierdziły już władze klubu z Tyraspola.

"Gazeta Sporturilor” publikuje zdjęcia Jurija Wernyduba przesłane z Zaporoża, na których pochodzący z Ukrainy szkoleniowiec, ubrany w mundur tego kraju, pozuje w towarzystwie obrońców miasta.

Rumuński dziennik cytuje deklaracje 56-letniego szkoleniowca, który jeszcze przed wylotem z Portugalii mówił, że jako “urodzony na Ukrainie solidaryzuje się i jest dumny z obrońców kraju”, a także "mogą na niego liczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

“Putin nigdy nie zostanie cesarzem całego świata! On po prostu jest kopią Adolfa Hitlera, a rosyjska machina propagandowa Josephem Goebbelsem. Putin i ci wszyscy jego marionetkowi dziennikarze… To bestia, cudak i wampir!” - powiedział mediom z Zaporoża trener Sheriffa Tyraspol.

Jurij Wernydub przed podjęciem pracy trenerskiej był zawodnikiem klubów piłkarskich na Ukrainie, w Niemczech oraz w Rosji, grając na pozycji obrońcy. Urodzony w Żytomierzu szkoleniowiec jako zawodnik grał m.in. w Zenicie Sankt Petersburg.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także