more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: barażowy mecz Szkocja - Ukraina przełożony. Podjęto decyzję ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 20:21
- Prezydent UEFA Aleksander Ceferin potwierdził, że barażowy mecz Szkocji z Ukrainą zostanie przełożony - poinformował dyrektor sportowy Szachtara Donieck, Darijo Srna. Doniesienia potwierdzają także brytyjskie media. Wieczorem FIFA poinformowała, że spotkanie zostało przełożone na czerwiec, z kolei Rosja została ukarana walkowerem, dzięki czemu Polska awansowała do finału baraży.
Piłkarski świat przekazuje wyrazy wsparcia dla dotkniętej rosyjską inwazją Ukrainy
Piłkarski świat przekazuje wyrazy wsparcia dla dotkniętej rosyjską inwazją UkrainyFoto: Jacques Feeney/imago sport/Forum

El. MŚ 2022. Mecz barażowy Szkocja - Ukraina przełożony

Po tym, jak Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, ich liga krajowa została zawieszona na czas nieokreślony, a ukraińska federacja oficjalnie wystąpiła z wnioskiem o przełożenie półfinałowego starcia na Hampden Park, które pierwotnie zaplanowano na 24 marca. 

UEFA i FIFA podejmą w najbliższych dniach mają podjąć ostateczną decyzję w sprawie starć Szkocji z Ukrainą oraz Walii z Austrią. Zwycięzcy zmierzą się ze sobą o udział w fazie grupowej mundialu w Katarze.

Darijo Srna, 134-krotny reprezentant Chorwacji, skontaktował się z Alexandrem Ceferinem w celu uzyskania pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa swoim zawodnikom. Ujawnił także, że UEFA i FIFA już zdecydowały o przełożeniu meczu Szkocji z Ukrainą na czerwiec.

- Dzisiaj ponownie rozmawiałem z prezydentem UEFA Aleksandrem Ceferinem. Stanął w obronie ukraińskiego futbolu. Rozumiem, że nikt teraz nie dba o piłkę nożną, ale powiedział mi, że mecz między Ukrainą a Szkocją zostanie przełożony na czerwiec - przekazał.

Angielskie media także informują o przełożeniu meczu Szkotów. - FIFA wzięła udział w rozmowie telefonicznej z przedstawicielami Szkocji, Ukrainy, Walii i Austrii w poniedziałek, kiedy podjęto decyzję o zrewidowaniu harmonogramów play-offów - czytamy na portalu Goal.com.

We wtorek wieczorem FIFA wydała komunikat, w którym zapadła decyzja o przełożeniu meczu Szkocja - Ukraina na czerwiec.

Rosja - Polska. Co z meczem Biało-Czerwonych?

Co w takim razie czeka reprezentację Polski? W poniedziałek Sebastiana Staszewski z Interii przekazał, że FIFA wciąż analizuje możliwość przeniesienia barażowego meczu Polski z Rosją na czerwiec. Wcześniej światowa federacja zdecydowała o zawieszeniu "Sbornej" i wykluczenia jej z półfinału miniturnieju o awans do katarskiego mundialu.

Również i ta informacja potwierdziła się 8 marca. W oficjalnym komunikacie FIFA przekazała, że Biało-Czerwoni otrzymają wolny los i 29 marca zagrają w finale ścieżki B.


Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także