more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: finał w Planicy z kibicami. Ruszyła sprzedaż biletów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2022 15:14
Wielkimi krokami zbliża się finał PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022. Trybuny wokół słoweńskiej Letalnicy ponownie wypełnią się kibicami, a organizatorzy finału w Planicy już uruchomili sprzedaż biletów i zapraszają na zawody pod koniec marca.
Kibice skoków narciarskich zgromadzeni wokół skoczni w słoweńskiej Planicy
Kibice skoków narciarskich zgromadzeni wokół skoczni w słoweńskiej PlanicyFoto: krumcek/Shutterstock.com
  • Liderem klasyfikacji generalnej jest Japończyk Ryoyu Kobayashi
  • W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy. Polacy są na szóstym miejscu
  • Kryształową Kulę w poprzednim sezonie zdobył Norweg Halvor Egner Granerud
  • Zawody w Planicy zaplanowano w dniach 25-27 marca

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

Finał PŚ w Planicy. Ruszyła sprzedaż biletów

Wraz ze zniesieniem obostrzeń pandemicznych organizatorzy zawodów PŚ w Planicy ponownie otwierają się na przyjęcie kibiców skoków narciarskich. Tradycyjnie już jak w ostatnich sezonach finał rywalizacji o Kryształową Kulę odbędzie się na mamucim obiekcie - Letalnicy - w Alpach Julijskich na Słowenii. 

Kompleks skoczni w Planicy znów wypełni się fanami lotów narciarskich. Letalnica obok Vikersundbakken w Vikersund to największa skocznia na świecie. W tym sezonie PŚ zaplanowano trzydniową rywalizację. Piątkowe zawody indywidualne poprzedzą kwalifikacje, z kolei na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy. Niedziele stoi pod znakiem finału z udziałem najlepszej "30" sezonu. 

W sprzedaży są już bilety na finał w Planicy. Kwalifikacje to wydatek rzędu - 20 euro, z kolei za możliwośc obejrzenia konkursów ceny wahają się w przedziale 33-95 euro. 

Przed rokiem w Planicy triumfowali obecny lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi i aktualny mistrz świata w lotach Niemiec Karl Geiger [złoto w Planicy w 2020 roku]. W rywalizacji drużynowej najlepiej wypadli Niemcy. 

PŚ w Planicy. Kto sięgnie po Kryształową Kulę?

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Japończyk Ryoyu Kobayashi przed Niemcem Karlem Geigerem i Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Najwyżej z Polaków plasuje się Kamil Stoch, który jest 19. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Niemcami i Norwegami. Biało-Czerwoni są na szóstym miejscu.

PŚ 2021/2022 zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy. W ubiegłej edycji Kryształową Kulę zdobył Granerud. Stoch zajął trzecie miejsce. 

W najbliższy weekend Biało-Czerwoni wystąpią w Vikersund podczas 27. edycji MŚ w Lotach Narciarskich

. 
PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Czytaj także: 

red/Planica.si

Zobacz także

Zobacz także