more_horiz
Wiadomości

"Historia jest prosta. Kupiłem karetkę". Kamil Glik reaguje na wojnę na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 14:30
Kamil Glik jako jeden z pierwszych polskich sportowców potępił rosyjską agresję na Ukrainę. Teraz stoper Benevento aktywnie włączył się w akcje pomocy naszym wschodnim sąsiadom, fundując ambulans, który będzie transportował ciężko chore dzieci do Polski.
Kamil Glik ufundował karetkę, która będzie pomagać ukraińskim dzieciom
Kamil Glik ufundował karetkę, która będzie pomagać ukraińskim dzieciomFoto: Mikolaj Barbanell / Zuma Press / Forum

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 

Kamil Glik wielokrotnie potępiał atak Rosji na Ukrainę. W jednym z twitterowych wpisów w ostrych słowach nazwał Rosjan bandytami, wirtualnie "plując im w twarz". Teraz były kapitan Torino udzielił Ukraińcom realnego i bardzo potrzebnego wsparcia.

Jak poinformował Krzysztof Stanowski z weszlo.com i Kanału Sportowego, obrońca reprezentacji Polski sfinansował zakup specjalnej karetki, która będzie przewozić  ciężko chore dzieci z Ukrainy na terytorium Polski. Ambulans posiada stosowne wyposażenie, ułatwiające realizację trudnej misji. Po zakończeniu konfliktu pojazd ma na stałe trafić "do odpowiedniej jednostki".

Z opublikowanych w niedzielę przez sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa wynika, że podczas rosyjskiej agresji zginęło już 82 dzieci. - To dla nas bardzo wysoka cena za to, że walczymy o swoją niepodległość - skwitował Daniłow za pośrednictwem agencji Ukrinform.

Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także