more_horiz
Wiadomości

Szkocja - Polska. Czesław Michniewicz: mecz da nam odpowiedź na kilka znaków zapytania

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 17:55
- Cieszę się, że zagramy i ten mecz da nam odpowiedź na kilka znaków zapytania na niektórych pozycjach - powiedział podczas konferencji prasowej Czesław Michniewicz. Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie, podczas którego zmierzy się towarzysko ze Szkocją, a następnie podejmie w Chorzowie Czechów lub Szwedów, z którymi zagra o awans na MŚ w Katarze.
Mecz ze Szkocją będzie debiutem Michniewicza w roli selekcjonera
Mecz ze Szkocją będzie debiutem Michniewicza w roli selekcjoneraFoto: Mikolaj Barbanell/Zuma Press/Forum
  • Biało-Czerwoni mieli zagrać 24 marca półfinał barażowy o awans do mistrzostw świata z Rosją w Moskwie, lecz po wykluczeniu reprezentacji tego kraju przez FIFA wygrali walkowerem
  • Polacy zmierzą się w czwartek w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją w Glasgow. Mecz ten będzie dla Czesława Michniewicza debiutem w roli selekcjonera kadry
  • Pięć dni później rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie finałowy mecz barażowy ze zwycięzcą półfinałowej pary Szwecja - Czechy

Szkocja - Polska. Kadra Czesława Michniewicza zaczyna operację "Katar 2022"

Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed meczem towarzyskim ze Szkocją oraz finałem baraży. Sztab szkoleniowy od niedzieli jest już w Katowicach, a większość piłkarzy dojedzie w poniedziałek. 

Już wiadomo, ze na zgrupowaniu zabraknie Macieja Rybusa oraz Karola Świderskiego. Jak przekazał Michniewicz, pozostali piłkarze nie zgłaszali lekarzowi żadnych urazów, a jedynie niektórzy są zmęczeni bądź to ostatnimi meczami ligowymi, bądź podróżą, często w godzinach nocnych.

- Na drobny ból narzeka jeszcze Bartosz Salamon, ale wszystko powinno być w porządku - dodał na konferencji prasowej na Stadionie Śląskim, gdzie Biało-Czerwoni o godz. 18 rozpoczną pierwszy trening.

Robert Lewandowski zagra ze Szkocją? Czesław Michniewicz: nie wszyscy muszą zagrać

W środę kadra wyleci do Glasgow. Spotkanie ze Szkotami odbędzie się w czwartek (20.45), ale Biało-Czerwoni zostaną na miejscu jeszcze jeden dzień i tam przeprowadzą w piątkowe przedpołudnie trening. Do Polski wrócą wieczorem.

- Dzisiaj będę rozmawiał z wieloma zawodnikami. Ze Szkocją nie wszyscy muszą zagrać, ale dobrze byłoby, żeby wystąpili - zaznaczył selekcjoner i wyjaśnił, że jednym z piłkarzy, przy którym widnieje znak zapytania, jest kapitan Robert Lewandowski.

- Cieszę się, że zagramy i ten mecz da nam odpowiedź na kilka znaków zapytania na niektórych pozycjach. Chcę wyciągnąć z tego spotkania jak najwięcej informacji, które pozwolą mi podjąć najlepsze decyzje we wtorek (przed finałem baraży). Z drugiej strony to mecz reprezentacji i na pewno potraktujemy go z pełną powagą - dodał. 

Czesław Michniewicz zadebiutuje w roli selekcjonera kadry w meczu Szkocja - Polska w Glasgow

Spotkanie ze Szkocją będzie debiutem Czesława Michniewicza w roli selekcjonera. Trener przyznał niedawno, że w Glasgow chce sprawdzić różne warianty taktyczne przed finałem baraży. - Pewne rzeczy, które będziemy próbować ze Szkotami, nie będziemy robić pod kątem Szwedów czy Czechów. Nie chcemy się odkrywać. Zachowamy na finał barażowy rzeczy, które zaczniemy trenować dopiero dzień po meczu w Glasgow – to może być np. inne ustawienie. Ze Szkocją zaczniemy systemem 3-4-3, z wysuniętym napastnikiem i być może dwiema "dziesiątkami" w drugiej linii - zapowiedział.

Posłuchaj
00:44 Michniewicz 1.mp3 Trener Czesław Michniewicz powiedział, że nie przewiduje dodatkowych powołań w miejsce nieobecnych (IAR)

Posłuchaj
00:46 CM ważny mecz.mp3 Trener przyznał, że to bardzo potrzebny mecz (IAR) 

Część dochodów z biletów na towarzyski mecz pomiędzy Szkocją a Polską zostanie przekazana na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. W tej kwestii porozumieli się kapitanowie drużyn: Andy Robertson i Robert Lewandowski, federacje piłkarskie obu krajów oraz UNICEF. 

Posłuchaj
00:40 Michniewicz 2.mp3 Czwartkowy mecz ze Szkocją będzie debiutem selekcjonera Czesława Michniewicza, który w styczniu objął kadrę po odejściu Paulo Sousy (IAR)

Posłuchaj
00:45 CM mecz.mp3 Trener Michniewicz zdradził, jak będą wyglądać treningi w najbliższych dniach (IAR)

Posłuchaj
00:55 CM RL9.mp3 Michniewicz o występie kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego (IAR)  

Szkocja - Polska. Konferencja prasowa selekcjonera Czesława Michniewicza:

Źródło: YouTube/Łączy Nas Piłka 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także