more_horiz
Wiadomości

Lewandowski zagra w meczu Szkocja - Polska? Michniewicz: pamiętamy historię z Andorą

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 19:54
- Wiem o jego drobnym urazie. Będę z nim rozmawiał o jego udziale w meczu ze Szkocją. Znamy historię ze spotkania z Andorą - powiedział Czesław Michniewicz o występie kapitana kadry Roberta Lewandowskiego. Reprezentacja Polski zagra w czwartek 24 marca w Glasgow towarzysko ze Szkocją. 
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski podczas treningu kadry w Chorzowie
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski podczas treningu kadry w ChorzowieFoto: PAP/Zbigniew Meissner
  • Biało-Czerwoni mieli zagrać 24 marca półfinał barażowy o awans do mistrzostw świata z Rosją w Moskwie, lecz po wykluczeniu reprezentacji tego kraju przez FIFA wygrali walkowerem
  • Polacy zmierzą się w czwartek w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją w Glasgow. Mecz ten będzie dla Czesława Michniewicza debiutem w roli selekcjonera kadry
  • Pięć dni później rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie finałowy mecz barażowy ze zwycięzcą półfinałowej pary Szwecja - Czechy


Szkocja - Polska. Robert Lewandowski zagra w Glasgow? "Znamy historię z meczu z Andorą"

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed meczem towarzyskim ze Szkocją oraz finałem baraży. Sztab szkoleniowy od niedzieli jest już w Katowicach, a większość piłkarzy dojedzie w poniedziałek. Już wiadomo, że na zgrupowaniu zabraknie Macieja Rybusa oraz Karola Świderskiego. Jak przekazał Michniewicz, pozostali piłkarze nie zgłaszali lekarzowi żadnych urazów, a jedynie niektórzy są zmęczeni bądź to ostatnimi meczami ligowymi, bądź podróżą, często w godzinach nocnych.

Jeszcze nie wiadomo czy w meczu towarzyskim zagra kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski. Polak miał ostatnio drobne problemy zdrowotne. Przed spotkaniem z Unionem Berlin przedwcześnie zakończył trening, ale wystąpił w kolejce ligowej i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego Bayern Monachium wygrał 4:0. 

- Wiem o drobnym urazie Roberta Lewandowskiego, wszystko jest OK. Będę z nim rozmawiał o jego udziale w meczu ze Szkocją. Znamy historię ze spotkania z Andorą, gdzie kontuzja nie pozwoliła mu zagrać w najważniejszym meczu z Anglią - powiedział Czesław Michniewicz

- Czeka nas podróż, trzeba to wziąć pod uwagę. To dodatkowe zmęczenie, ale nie robimy z tego problemu. Cieszymy się, że możemy zagrać mecz - dodał nowy opiekun "Biało-Czerwonych". 

Szkocja - Polska. Czesław Michniewicz zadebiutuje na stanowisku trenera kadry

W środę kadra wyleci do Glasgow. Mecz Szkocja - Polska odbędzie się w czwartek (20.45), ale Biało-Czerwoni zostaną na miejscu jeszcze jeden dzień i tam przeprowadzą w piątkowe przedpołudnie trening. Do Polski wrócą wieczorem.


Spotkanie ze Szkocją
 będzie debiutem Czesława Michniewicza w roli selekcjonera kadry. Część dochodów z biletów na towarzyski mecz pomiędzy Szkocją a Polską zostanie przekazana na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. W tej kwestii porozumieli się kapitanowie drużyn: Andy Robertson i Robert Lewandowski, federacje piłkarskie obu krajów oraz UNICEF.

Posłuchaj
00:55 CM RL9.mp3 Michniewicz o występie kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także