more_horiz
Wiadomości

Szkocja - Polska. Robert Lewandowski gotowy do gry. "Trener ma plan"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 17:25
Reprezentacja Polski w czwartek 24 marca w Glasgow zagra towarzysko ze Szkocją. Czy w meczu wystąpi kapitan Biało-Czerwonych? Robert Lewandowski o przygotowaniach do meczu opowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Jestem gotowy do gry - zapewnił napastnik. 
Robert Lewandowski podczas konferencji prasowej przed meczem ze Szkocją
Robert Lewandowski podczas konferencji prasowej przed meczem ze Szkocją Foto: PAP/Zbigniew Meissner
  • Polacy zmierzą się w czwartek w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją w Glasgow. Mecz ten będzie dla Czesława Michniewicza debiutem w roli selekcjonera kadry
  • Pięć dni później rozegrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie finałowy mecz barażowy ze zwycięzcą półfinałowej pary Szwecja - Czechy

Robert Lewandowski zagra na Hampden Park?

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed meczem towarzyskim ze Szkocją oraz finałem baraży. Sztab szkoleniowy od niedzieli jest już w Katowicach, a większość piłkarzy dojedzie w poniedziałek. Już wiadomo, że na zgrupowaniu zabraknie Macieja Rybusa oraz Karola Świderskiego

Michniewicz ma plan 

Wciąż nie wiadomo, czy selekcjoner Czesław Michniewicz zdecyduje się skorzystać w sparingu ze Szkotami z usług najlepszego polskiego piłkarza

Robert Lewandowski pytany o to, czy chce zagrać w Glasgow, odpowiedział dość jednoznacznie. 

- Jestem gotowy do gry, ale z drugiej strony to trener ma plan i on zdecyduje, jak to będzie wyglądało - odparł napastnik Bayernu Monachium. 

Kapitan polskiej reprezentacji zapewnił, że taktyka, w jakiej będą grać Biało-Czerwoni, nie jest dla niego sprawą priorytetową. - Najważniejsze, żeby była skuteczna - ocenił. - Taktyka nie jest sprawą priorytetową. Potrafię się do niej dostosować - dodał Robert Lewandowski

Będzie rewanż ze Szwecją? 

Wciąż nie wiadomo, z kim reprezentacja Polski rozegra decydujący mecz o awansie na katarski mundial. 29 marca rywalem Biało-Czerwonych na stadionie Śląskim w Chorzowie będzie zwycięzca meczu Szwecja - Czechy. 

- Niezależnie od tego z kim, będziemy grali będzie to ciężkie spotkanie. Osobiście uważam, że mielibyśmy chęć rewanżu w meczu ze Szwedami - ocenił Lewandowski. 

W fazie grupowej ubiegłorocznych mistrzostw Europy Biało-Czerwoni, mimo dwóch bramek Roberta Lewandowskiego, przegrali ze Szwecją 2:3 i odpadli z turnieju. 

Kadra za kadencji poprzedniego selekcjonera Paulo Sousy miała problemy z grą w defensywie. Według kapitana polskiej kadry, zmiana tego stanu rzeczy jest możliwa szybko. 

- Czasami mały szczegół spowoduje, że gra w obronie ulegnie pozytywnej zmianie. Wierzę, że tak właśnie będzie - ocenił Robert Lewandowski

Czesław Michniewicz zadebiutuje w czwartek 

W środę kadra wyleci do Glasgow. Mecz Szkocja - Polska odbędzie się w czwartek (20.45) na Hampden Park w Glasgow, ale Biało-Czerwoni zostaną na miejscu jeszcze jeden dzień i tam przeprowadzą w piątkowe przedpołudnie trening. Do Polski wrócą wieczorem.

Spotkanie ze Szkocją będzie debiutem Czesława Michniewicza w roli selekcjonera kadry.

Część dochodów z biletów na towarzyski mecz pomiędzy Szkocją a Polską zostanie przekazana na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. W tej kwestii porozumieli się kapitanowie drużyn: Andy Robertson i Robert Lewandowski, federacje piłkarskie obu krajów oraz UNICEF.

Posłuchaj
00:35 Lewy 1 trener.mp3 Pod znakiem zapytania z powodu obaw o ewentualny uraz stoi występ Roberta Lewandowskiego. Jeden z najlepszych piłkarzy świata podkreślił, że decyzja należy do trenera (IAR)

Posłuchaj
00:49 Lewy 2 taktyka.mp3 Lewandowski przyznał, że nie przywiązuje wagi do taktyki, którą wybierze Czesław Michniewicz. Ważniejsze jest to, jak każdy z zawodników będzie zachowywał się na boisku (IAR)  

Konferencja prasowa z udziałem Roberta Lewandowskiego:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także