more_horiz
Wiadomości

Adam Małysz wycofa się ze skoków? Nowe informacje o zmianach w PZN

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 15:48
Zatrudnienie Thomasa Thurnbichlera na stanowisku trenera to nie jedyne zmiany w Polskim Związku Narciarskim. Według informacji portalu Sport.pl, już niebawem ze związkiem może się pożegnać Adam Małysz.
Adam Małysz podczas rozmowy z dziennikarzami
Adam Małysz podczas rozmowy z dziennikarzami Foto: Aneta Hołówek/PolskieRadio24.pl

Miniony sezon był wyjątkowo nieudany dla polskich skoków. Biało-Czerwoni zdobyli najmniej punktów od kampanii 2015/16 i nie zdołali wygrać żadnych zawodów. Jednym z niewielu pozytywnych momentów w tym sezonie był olimpijski brąz Dawida Kubackiego na normalnej skoczni w Pekinie. 

Winą za słabe wyniki obarczono trenera Michala Doleżala, z którym postanowiono nie przedłużać kontraktu. W jego obronie stanęli doświadczeni zawodnicy - Piotr ŻyłaDawid Kubacki i Kamil Stoch, lecz to nie wpłynęło na decyzję PZN. Jego miejsce zajął Thomas Thurnbichler, który został trzecim w historii Austriakiem, który poprowadzi polskich skoczków. Wcześniej opiekunami Biało-Czerwonych byli Heinz Kuttin (2004-2006) i Stefan Horngacher (2016-2019). Thurnbichler podpisał z PZN czteroletni kontrakt

Według doniesień Sport.pl, to właśnie kontrowersje związane z sytuacją Doleżala mogą doprowadzić do kolejnych zmian personalnych. Nie jest tajemnicą, że decyzja dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, przed laty wybitnego skoczka Adama Małysza, doprowadziła do otwartego konfliktu z zawodnikami. Małysz zastanawia się ponoć nad rezygnacją ze swojej posady i wycofaniem się z PZN. 

Inną potencjalną zmianą może być objęcie przez niego funkcji prezesa związku w czerwcowych wyborach, lub podział obowiązków między nim a Łukaszem Kruczkiem - zatrudnionym jako koordynator ds. skoków narciarskich.

Oficjalne powołanie Kruczka na to stanowisko ma nastąpić 20 kwietnia - według Sport.pl - oraz ogłoszenie swoich planów przez Adama Małysza.

Czytaj także:

kp


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także