more_horiz
Wiadomości

"Putin na szubienicy". Wymowna oprawa kibiców Legii Warszawa na meczu z Lechem Poznań

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2022 15:53
Ustępujący mistrz Polski Legia Warszawa zremisował na wyjeździe z Lechem Poznań (1:1) w hicie 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Podczas spotkania w stolicy Wielkopolski kibice stołecznej drużyny zaprezentowali specjalną oprawę z wizerunkiem... Władimira Putina na szubienicy w koszulce... Spartaka Moskwa.
Oprawa kibiców Legii Warszawa podczas meczu 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, na której widać Władimira Putina... na szubienicy. Ma on na sobie koszulką Spartaka Moskwa
Oprawa kibiców Legii Warszawa podczas meczu 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, na której widać Władimira Putina... na szubienicy. Ma on na sobie koszulką Spartaka MoskwaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk/print screen/Twitter/WarNewsPL/@WarNewsPL1

Ekstraklasa. Lech Poznań - Legia Warszawa. Mocna oprawa z Putinem na szubienicy

Ligowy klasyk między Lechem Poznań i Legią Warszawa zapowiadał się ciekawie, nie tylko na boisku. Słynący z mocnych jak i kontrowersyjnych opraw kibice stołecznej drużyny również na stadionie "Kolejorza" dali jasny sygnał światu. 

Podczas spotkania 28. kolejki Ekstraklasy w sektorze gości pojawiła się oprawa z wizerunkiem... Władimira Putina, obecnego prezydenta Rosji, który 24 lutego wydał rozkaz brutalnej inwazji na niepodległą Ukrainę. Na trybunach kibice mogli zobaczyć Putina na szubienicy, ubranego w koszulkę Spartaka Moskwa. 

Trykot drużyny ze stolicy Rosji nie był przypadkowy. Ultrasi Lecha od lat mają dobre stosunki z kibicami Spartaka. Prócz jasnego sygnały w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i popełnianym zbrodniom za wschodnią granicą Polski, fani Legii uderzyli w przyjaźń grup kibicowskich Lecha i Spartaka. 

"Władimir Putin na stryczku". Kibice Legii Warszawa ze specjalną oprawę na meczu z Lechem Poznań

Oprawa na meczu Lech PoznańLegia Warszawa zwróciła uwagę całej Europy. "Sky Sport Italia" pisał o "carze w koszulce Spartaka i potępieniu przez Legię rosyjskiej inwazji na Ukrainę". Z kolei cypryjski "reporter.com.cy" zwrócił uwagę na "wizerunek Putina na szubienicy. Prezydent Rosji powieszony w Polsce".  


Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także