more_horiz
Wiadomości

UFC: Joanna Jędrzejczyk wraca do oktagonu. Wielki rewanż na horyzoncie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 08:02
Niewidziana w oktagonie od dwóch lat Joanna Jędrzejczyk stoczy wreszcie swój kolejny pojedynek w UFC. Rywalką będzie Zhang Weili, z którą Polka nieznacznie przegrała w marcu 2020 roku. Szykuje się wielki rewanż, a w przypadku wygranej - początek powrotnej drogi na szczyt.
Po ponad dwuletniej nieobecności szykuje się powrót Joanny Jędrzejczyk. Na UFC 275 w Singapurze jej rywalką będzie Zhang Weili. Pierwsze starcie Polki z Chinką przeszło do historii jako stojące na niebotycznym poziomie.
Po ponad dwuletniej nieobecności szykuje się powrót Joanny Jędrzejczyk. Na UFC 275 w Singapurze jej rywalką będzie Zhang Weili. Pierwsze starcie Polki z Chinką przeszło do historii jako stojące na niebotycznym poziomie. Foto: screen/Instagram - joannajedrzejczyk

UFC: Joanna Jędrzejczyk wraca do oktagonu. Wielki rewanż na horyzoncie

Rewanż za najlepszą walkę w historii

Joanna Jędrzejczyk od dłuższego czasu kusiła powrotem do oktagonu i wszystko wskazuje na to, że te zapowiedzi wkrótce znajdą swój finał. Portal ESPN doniósł, jeszcze nieoficjalnie, o zestawieniu pojedynku z Zhang Weili. Znane są już nawet data i termin - walka ma się odbyć na gali UFC 275, 11 czerwca w Singapurze. Tego samego dnia do obrony mistrzowskiego pasa dywizji półciężkiej stanie ostatni pogromca Jana Błachowicza - Glover Teixeira.

Jędrzejczyk nie była widziana w klatce od przeszło dwóch lat. 7 marca 2020 po stojącym na niebotycznym poziomie starciu niejednogłośnie na punkty przegrała właśnie z Zhang Weili. Pojedynek okrzyknięto najlepszym stoczonym przez kobiety w historii organizacji.

Trudno wyrokować w jakiej formie powróci Polka po tak długiej nieobecności. Chinka w tym czasie dwukrotnie przegrała z Rose Namajunas tracąc mistrzowski pas. Prawdopodobnie to jednak ona będzie dość wyraźnym bukmacherskim faworytem.

Powrót "Królowej"?

W latach 2015-2017 "JJ" najpierw zdobyła, a potem pięciokrotnie broniła tytułu mistrzyni kategorii słomkowej UFC. Pas straciła na gali z numerem "217" przegrywając ze wspomnianą Namajunas, która obecnie ponownie znajduje się na tronie. Biorąc zatem pod uwagę wciąż ogromną rozpoznawalność Polki za oceanem można mieć duże nadzieje, że jedna wygrana z Zhang Weili pozwoliłaby naszej reprezentantce powalczyć o odzyskanie mistrzostwa.


Karta walk UFC 275 (11 czerwca 2022, Singapur):

waga półciężka: Glover Teixeira - Jiri Prochazka - o pas mistrzowski

waga słomkowa: Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang

waga średnia: Robert Whittaker - Marvin Vettori

waga średnia: Jacon Malkoun - Brendan Allen

waga kogucia: Kang Kyung-Ho - Saimon Oliveira

waga słomkowa: Liang Na - Silviana Gomez Juarez


Karta zostanie jeszcze uzupełniona kolejnymi pojedynkami.


Czytaj także:

MK

Zobacz także

Zobacz także