more_horiz
Wiadomości

Małysz odsłonił kulisy rozmów z Thurnbichlerem. "Nie mogliśmy ryzykować kolejnego sezonu z Doleżalem"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 15:09
- Nie mogliśmy ryzykować kolejnego sezonu z Michalem Doleżalem w roli pierwszego trenera. Musimy patrzeć w przyszłość z Thomasem Thurnbichlerem - powiedział w rozmowie z "Interią" Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Były znakomity skoczek opowiedział również o kulisach rozmów z nowym trenerem Biało-Czerwonych.
Adam Małysz w rozmowie z portalem Interia opowiedział o kulisach rozmów z nowym trenerem polskich skoczków Austriakiem Thomasem Thurnbichlerem
Adam Małysz w rozmowie z portalem "Interia" opowiedział o kulisach rozmów z nowym trenerem polskich skoczków Austriakiem Thomasem ThurnbichleremFoto: East News/Maciek Jonek/REPORTER

Adam Małysz: musimy patrzeć w przyszłość z Thomasem Thurnbichlerem

Thomas Thurnbichler w miniony wtorek (5 kwietnia) został oficjalnie potwierdzony jako nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Austriak zastąpił na tym stanowisku Czecha Michala Doleżala, który pracował z kadrą od 2019 roku, kiedy zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Stefana Horngachera. Teraz władze PZN-u postanowiły zatrudnić trzeciego w historii Austriaka, który ma przywrócić dawny blask polskim skoczkom. Jakie pierwsze wrażenie ma Adam Małysz? - Widać, że jest bardzo zaangażowany. Mimo młodego wieku, ma bardzo dobrze poukładane w głowie. Wie dokładnie, jak to wszystko ma wyglądać - podkreślił w rozmowie z Michałem Białońskim z "Interii".

- Wydaje mi się, że Thomas powinien się dobrze zgrać ze skoczkami. Widać, że jest w stanie do pewnego stopnia iść na kompromis. Ma jednak swoją wizję i na pewno będzie się jej trzymał. Jestem spokojny o to, że Thomas nie pozwoli sobie wejść na głowę - dodał czterokrotny olimpijczyk.

Thomas Thurnbichler zrezygnował z polskiej kadry? Adam Małysz odsłania kulisy rozmów

Adam Małysz odniósł się również do sytuacji z finału PŚ w Planicy, gdzie mówiło się o konflikcie na linii skoczkowie - PZN. Liderzy zespołu Kamil StochDawid KubackiPiotr Żyła stanęli w obronie Michala Doleżala. - To nie był dla niego prosty wybór [Thurnbichlera]. Tym bardziej po tych wypowiedziach naszych skoczków, jakie padły w Planicy. Po tych próbach wywarcia nacisku. Powtarzam - Thurnbichler już wtedy zrezygnował z nas, ale udało się go przekonać jeszcze raz - zaznaczył na łamach "Interii".

Thomas Thurnbichler podpisał z PZN czteroletni kontrakt. W jego sztabie znaleźli się Matthias Hafele i Niemiec Marc Noelke. W minionym sezonie 32-latek był asystentem głównego trenera austriackiej kadry Andreasa Widhoelzla. Ich ekipa triumfowała w Pucharze Narodów.

Czytaj także:

/Interia

Zobacz także

Zobacz także