more_horiz
Wiadomości

Polskie siatkarki zagrają towarzysko z Niemkami. Stefano Lavarini sprawdzi... Vitala Heynena

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 13:10
Reprezentacja Polski siatkarek zainauguruje sezon towarzyskim dwumeczem z drużyną Niemiec prowadzoną przez byłego selekcjonera męskiej kadry Vitala Heynena. Będzie to pierwszy mecz Stefano Lavariniego w roli nowego trenera Biało-Czerwonych. 
Polskie siatkarki podczas rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2021
Polskie siatkarki podczas rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2021Foto: print screen/Eurovolley.cev.eu

Polska - Niemcy. Stefano Lavarini kontra Vital Heynen

Mecze z reprezentacją Niemiec prowadzoną przez Vitala Heynena Polki zainaugurują w Arenie Gliwice (24 maja, godz. 18.30) i Hali Nysa (25 maja, 18.30).

Kilka dni temu Stefano Lavarini przedstawił skład reprezentacji Polski. Włoch już wcześniej w rozmowie z oficjalną stroną PZPS zaznaczył, że kluczowa dla kadry będzie Liga Narodów. - Punktem startowym naszej przygody z reprezentacją Polski będą rozgrywki Ligi Narodów [...] Mamy do zrealizowania kilka celów. Po pierwsze, musimy zrozumieć i ustalić nasz sposób gry. Po drugie, trzeba poprawić pozycję Polski w rankingu FIVB, co jest ważne w kontekście rywalizacji o awans do igrzysk olimpijskich oraz po trzecie, dać młodym zawodniczkom szansę na zdobycie doświadczenia na arenie międzynarodowej - mówił.

Biało-Czerwone szykują się na Ligę Narodów 

Liga Narodów siatkarek rozpocznie się 31 maja. Biało-Czerwone rywalizację zainaugurują w amerykańskim Shreveport-Bossier City. Następnie zagrają w  Quezon City na Filipinach (14-19 czerwca), a fazę zasadniczą zakończą w Sofii (28 czerwca - 2 lipca). Polki, jak i pozostałe uczestniczki VNL, rozegrają 12 spotkań; podopieczne Lavariniego zmierzą się z Kanadą, Brazylią, Koreą Południową, Niemcami, Tajlandią, Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Belgią, Włochami, Bułgarią, Dominikaną oraz Chinami. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Ankarze od 13 do 17 lipca, z udziałem ośmiu drużyn.

Stefano Lavarini został ogłoszony selekcjonerem kadry kobiet w styczniu. Włoch zwyciężył w konkursie organizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej.


Czytaj także:

red/PZPS

Zobacz także

Zobacz także