more_horiz
Wiadomości

Turniej Czterech Skoczni także dla kobiet. Znamy datę pierwszej edycji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 17:57
Od sezonu 2023/2024 w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni rywalizować będą także kobiety - poinformowała Austriacka Federacja Narciarska (OESV) po spotkaniu z przedstawicielami federacji niemieckiej (DSV) i międzynarodowej (FIS).
Męski Turniej Czterech Skoczni tradycyjnie kończy się w Bischofshofen
Męski Turniej Czterech Skoczni tradycyjnie kończy się w Bischofshofen Foto: Forum/imago sport/Ulrich Wagner
  • Turniej Czterech Skoczni co roku odbywa się w niemieckich Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz w austriackich Innsbrucku i Bischofshofen 
  • Zawody kobiet mają odbywać się na tych samych obiektach w niemieckiej części turnieju. Póki co, nie wiadomo, jak będzie z austriacką częścią imprezy 

"Czas, jaki pozostał do pierwszego turnieju kobiet, zostanie wykorzystany na znalezienie wspólnie z innymi udziałowcami odpowiedzi na wszystkie pytania, uporządkowanie wszystkich kwestii" - napisała w komunikacie OESV.

Minionej zimy mężczyźni startowali w 70. edycji TCS, który zawsze odbywa się na dwóch skoczniach w Niemczech (Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen) oraz dwóch w Austrii (Innsbruck i Bischofshofen).

Zawody kobiet mają się odbywać na tych samych obiektach w Niemczech, ale w odwrotnej kolejności niż mężczyźni. Nie wiadomo na razie, jak będzie wyglądała austriacka część turnieju kobiet.

Na liście triumfatorów prestiżowych zawodów, które odbywają się na przełomie grudnia i stycznia, jest trzech Polaków: Adam MałyszDawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Ten ostatni zwyciężył trzykrotnie.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także