more_horiz
Wiadomości

Lukas Podolski ma pretensje do Górnika Zabrze. "Mogli mnie lepiej wykorzystać marketingowo"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 12:31
Górnik Zabrze pokonał w przedostatniej kolejce Górnika Łęczna 4:2, a jedną z bramek zdobył Lukas Podolski. Wciąż nie wiadomo czy mistrz świata z 2014 roku zostanie w klubie. Zawodnik przyznał również, że Górnik mógł więcej skorzystać marketingowo z jego przyjścia do Ekstraklasy. 
Lukas Podolski przyznał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jego przyjście do Górnika Zabrze nie zostało do końca wykorzystane marketingowo
Lukas Podolski przyznał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jego przyjście do Górnika Zabrze nie zostało do końca wykorzystane "marketingowo"Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Górnik Zabrze. Lukas Podolski: klub mógł "wyciągnąć" więcej marketingowo

Lukas Podolski stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jego przyjście do Górnika Zabrze mogło zostać "marketingowo" lepiej wykorzystane. - Mamy w klubie ludzi, zajmujących się tymi sprawami. W pierwszych tygodniach, miesiącach, było OK, ale potem – moim zdaniem – klub mógł więcej z tego "wyciągnąć". Ja się staram, ale nie mam udziałów w Górniku, nie jestem prezesem, żeby mówić: zróbmy to czy tamto. Może za parę lat będę jakimś pracownikiem, to będę mógł pewne rzeczy ustawić. Zdziwiło mnie, że przed moim przyjście do Górnika na papierze było dużo akcji (marketingowych), a zrobione zostało może połowa z tego. To mi się trochę nie podobało - zaznaczył były reprezentant Niemiec. 

Lukas Podolski Kiedy się ma takiego zawodnika jak ja, z nazwiskiem, to można go lepiej wykorzystać

- Nie chodzi o to, żeby mi dali kebab na stadionie (Podolski działa w tej branży). Kiedy się ma takiego zawodnika jak ja, z nazwiskiem, to można go lepiej wykorzystać. To są jednak decyzje klubu. Ja się cieszę, że tu gram, kocham Górnika, jestem otwarty, by usiąść i porozmawiać. Sami widzicie, jaki to jest potencjał marketingowy - dodał mistrz świata z 2014 roku. 

Lukas Podolski zostanie w Górniku Zabrze?

37-letni napastnik przyznał po meczu z Górnikiem Łęczna, że nie ma jeszcze żadnych decyzji w sprawie jego dalszej gry przy Roosevelta 81. - Na razie nie ma decyzji w tej sprawie, rozmowy trwają, parę rzeczy trzeba jeszcze dogadać. Polska liga to nie jest żadne jeżdżenie sobie na wycieczki, gra na luzie. Tu trzeba "zap…ć" na treningach, biegać, być gotowym. Młodszy nie będę, ale – jak widać - wciąż mam ochotę do gry i walki o trzy punkty - przyznał. 

Przyjście 130-krotnego reprezentanta Niemiec do Górnika Zabrze latem 2021 było hitem okienka transferowego w Polsce. Podolski ma na swoim koncie między innymi grę w Bayernie Monachium czy Arsenalu Londyn. W kadrze Niemiec zdobył 49 bramek. 

Na kolejkę przed końcem sezonu Górnik Zabrze zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. W ostatniej serii gier "Trójkolorowi" zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. 

Czytaj także:

red/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także