more_horiz
Wiadomości

LN siatkarzy: Wilfredo Leon zmaga się z bólem. Możliwa operacja lidera polskiej kadry

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 15:04
Wilfredo Leon po zakończeniu sezonu we włoskiej Serie A1 zmaga się z problemami zdrowotnymi. - Niewykluczone, że będę potrzebować niewielkiego zabiegu - powiedział siatkarz w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. 
Wilfredo Leon może opuścić pierwsze mecze Ligi Narodów
Wilfredo Leon może opuścić pierwsze mecze Ligi Narodów Foto: PAP/EPA/Roberto Bartomeoli / ipa-agency.

Wilfedo Leon ma za sobą wyczerpujący sezon ligowy. Przyjmujący Sir Safety Conad Perugia został wicemistrzem Włoch, po przegranej w finałowej rywalizacji z Cucine Lube Civitanova

Teraz pochodzącego z Kuby siatkarza czeka równie intensywny sezon reprezentacyjny. Wilfredo Leon znalazł się bowiem w gronie 25 zawodników powołanych przez selekcjonera Nikolę Grbicia na mecze Ligi Narodów

Problemy zdrowotne lidera polskiej kadry

Okazuje się, że reprezentant Polski zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Co konkretnie dolega Leonowi?

Jest to tendinopatia, czyli schorzenie ścięgna. Ból występuje tuż pod kolanem - wyjaśnił siatkarz w rozmowie z portalem sport.tvp.pl. Wilfredo Leon przyznał też, że po zakończeniu sezonu pozostał we Włoszech. 

Siatkarz z bólem zmaga się od dwóch i pół miesiąca. Wcześniej, bo od grudnia Leonowi dokuczał bark, jednak z tym schorzeniem sobie poradził. Niewykluczone, że teraz będzie potrzebował zabiegu. 

- We Włoszech przyjmuje się taktykę, by nie wykonywać operacji, jeśli nie są konieczne. Ja też zawsze chciałem unikać takich interwencji medycznych. Niewykluczone jednak, że będę potrzebować niewielkiego zabiegu - zaznaczył Leon. 

Póki co, nie wiadomo, jak długo siatkarz musiałby pauzować.

- Możliwe, że dzięki takiemu rozwiązaniu po dziesięciu dniach będę w stanie wrócić do normalnych, codziennych aktywności. Może się jednak okazać, że przerwa będzie trochę dłuższa. W środę mam zaplanowaną konsultację ze specjalistą numer jeden w kwestii problemów ze ścięgnami, lecę w tym celu do Szwecji - poinformował. 

Leon nie zdąży na początek Ligi Narodów?

Sytuacja zdrowotna siatkarza wpływa na jego dostępność na Ligę Narodów

Jeśli będzie konieczność przeprowadzenia zabiegu lub dłuższego odpoczynku, do Kanady na pewno nie pojadę. Jeżeli okaże się, że uraz nie jest bardzo poważny, będę do dyspozycji od początku Ligi Narodów - zapewnił Wilfedo Leon.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozegra podczas turnieju w Ottawie. 8 czerwca rywalami Biało-Czerwonych będą Argentyńczycy. 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także