more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne MP: ulewa i burza w Suwałkach. Wieczorna sesja odwołana

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 19:16
Wieczorna sesja pierwszego dnia mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Suwałkach została odwołana z powodu burzy i ulewy. W czwartek niemożliwe okazało się rozgrywanie konkurencji w ogromnych kałużach. Program na kolejne dwa dni zostanie zaktualizowany.
Burza i ulewa uniemożliwiły rozegranie wieczornej sesji na mistrzostwach Polski, które odbywają się w Suwałkach
Burza i ulewa uniemożliwiły rozegranie wieczornej sesji na mistrzostwach Polski, które odbywają się w Suwałkach Foto: PAP/Artur Reszko
  • W czwartek rywalizować w Suwałkach miały m.in. gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, m.in. Piotr Lisek, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek czy Ewa Swoboda 
  • Udało się rozdać medale tylko w dwóch konkurencjach. Mistrzem Polski w trójskoku został Adrian Świderski, natomiast w rywalizacji kulomiotek triumfowała Paulina Guba 
  • Harmonogram piątkowych i sobotnich konkurencji zostanie uzupełniony o te, których nie udało się rozegrać w czwartek 

Dość nieszczęśliwie rozpoczęły się mistrzostwa kraju w lekkiej atletyce w Suwałkach. Już podczas ceremonii otwarcia przed godziną 17.00 zaczęło padać.

Potem nad stadionem rozpętała się prawdziwa nawałnica i konieczne było odwołanie całej wieczornej sesji, gdyż stadion pokryły ogromne kałuże.

Rywalizować miały gwiazdy polskiej lekkoatletyki 

W niej kibice mieli poznać m.in. w męskiej tyczce, dysku i rzucie młotem, a także żeńskim biegu na 100 m i trójskoku. Gwiazdami pierwszego dnia mieli być tyczkarz Piotr Lisek, młociarze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, a także sprinterka Ewa Swoboda.

Trwają prace nad zaktualizowaniem programu zawodów o przeniesione z czwartku konkurencje. Mistrzostwa mają potrwać do soboty.

Złote medale dla Świderskiego i Guby 

Zanim w Suwałkach rozpętała się nawałnica, rozstrzygnięto dwie konkurencje.

W męskim trójskoku wynikiem 16,35 wygrał Adrian Świderski. W kobiecej kuli o złoto rywalizowały Klaudia Kardasz i Paulina Guba. Kardasz wygrała wynikiem 17,65 przy 17,40 swojej rywalki, mistrzyni Europy z Berlina z 2018 roku.

Posłuchaj
00:21 Kardasz MP Tak Kardasz ocenia swój występ (PR1)

 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także