more_horiz
Wiadomości

La Liga. Robert Lewandowski nie dla FC Barcelony? Media: sprawa transferu wyhamowuje

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 19:04
Media w Hiszpanii odnotowują we wtorek, że sprawa transferu polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony wyhamowuje m.in. wraz z podjętymi przez monachijski Bayern działaniami służącymi zatrzymaniu piłkarza w niemieckim klubie.
Robert Lewandowski jest zdeterminowany, by odejść z Bayernu Monachium w lecie 2022 roku. Wciąż nie wiadomo czy Polak zagra w FC Barcelonie
Robert Lewandowski jest zdeterminowany, by odejść z Bayernu Monachium w lecie 2022 roku. Wciąż nie wiadomo czy Polak zagra w FC BarcelonieFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Robert Lewandowski w FC Barcelonie? Media: przyszłość napastnika jest niejasna

Według wtorkowego dziennika "AS" w sprawie ewentualnego przejścia kapitana Biało-Czerwonych nastąpiła stagnacja. Gazeta wskazuje, że aby zatrzymać Roberta LewandowskiegoBayern Monachium wysłał nawet swoich wysłanników na Majorkę, gdzie piłkarz od kilku dni wypoczywa z rodziną.

- Przyszłość polskiego napastnika wydaje się niejasna - napisał we wtorkowym wydaniu sportowy dziennik z Madrytu, podkreślając, że jedyne co aktualnie próbuje robić dyrekcja Bayernu, to "zamknąć drzwi" Lewandowskiemu przed nosem.

- W Monachium są świadomi, że w krótkim czasie nie uda im się znaleźć piłkarza, który zapewni im taką liczbę bramek w sezonie jak polska gwiazda, albo kogoś, kto nawet zbliżyłby się do tej cyfry. Pomimo tego, że jasno wyraził on swą chęć do odejścia, Bayern chce mu zamknąć drzwi - napisał "AS".

Polak na celowniku PSG

Tymczasem wydawane w Katalonii "Sport" i "Mundo Deportivo" zauważają, że Lewandowski znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain, a francuski gigant rozważa sprowadzenie go do swojej drużyny.

Odnotowują też ostatnie deklaracje osób z otoczenia piłkarza, zgodnie z którymi jedyną możliwą opcją po ewentualnym opuszczeniu Monachium byłaby dla "Lewego" Barcelona.

Xavi czeka na Roberta Lewandowskiego

"Mundo Deportivo" twierdzi, że stolica Katalonii jest "oczekiwanym kierunkiem przez samego Lewandowskiego", a i sam trener FC Barcelona Xavi Hernandez czeka na polskiego napastnika.

- Xavi Hernandez chciałby go mieć u siebie przed podróżą do USA, która rozpoczyna się 16 lipca - poinformował barceloński dziennik sportowy.

Tymczasem katalońska rozgłośnia RAC1 twierdzi, że główną przeszkodą w transferze Lewandowskiego są nowe przepisy hiszpańskiej ligi o tzw. fair play finansowym. Z ironią twierdzi, że powinny one nazywać się "prawem przeciwko FC Barcelona".


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także