Wimbledon 2022: Iga Świątek - Jana Fett. Koncert w 1. secie i lekkie kłopoty w drugim. Polka w 2. rundzie

2022-06-28, 15:54

Wimbledon 2022: Iga Świątek - Jana Fett. Koncert w 1. secie i  lekkie kłopoty w drugim. Polka w 2. rundzie
Iga Świątek awansowała do 2. rundy Wimbledonu. . Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Iga Świątek rozpoczęła walkę o kolejny wielkoszlemowy triumf. W pierwszej rundzie Wimbledonu wygrała na korcie centralnym z Chorwatką Janą Fett 6:0, 6:3.

Iga Świątek - Jana Fett - 6:0, 4:3

Mecz rozpoczął się po myśli najlepszej tenisistki świata - najpierw wygrała swój gem serwisowy, a następnie przełamała rywalkę. Kolejny gem serwisowy również został przez Fett przegrany, ostatnia piłka zakończyła się jej podwójnym błędem. Set trwał 33 minuty i zakończył się wygraną Świątek do zera.

Drugi set zaczął się dla Polki bardzo źle - przegrała dwa kolejne gemy serwisowe. Jana Fett była bliska przedłużenia tej serii, lecz ostatecznie Polka wygrała po serii równowag. Mimo dobrej gry, Chorwatka nie była w stanie doprowadzić do trzeciego seta - Iga Świątek wygrała 6:0, 6:3. Polka ma na swoim koncie 36. kolejnych zwycięstw.

Najdłuższe serie zwycięstw w Erze Open (*seria niezakończona):

1. Martina Navratilova (USA/Czechosłowacja) 74 mecze (1984 rok)
2. Steffi Graf (Niemcy) 66 (1989-90)
3. Martina Navratilova 58 (1986-87)
4. Margaret Court (Australia) 57 (1972-73)
14. Chris Evert 36 (1976)
. Monica Seles (Jugosławia/USA) 36 (1990)
. Iga Świątek (Polska) 36 (2022)*
17. Venus Williams (USA) 35 (2000)

*****

Iga Świątek po wygranej we French Open na kortach im. Rolanda Garrosa [wcześniej wygrała pięć turniejów z rzędu - Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart i Rzym] jest najwyżej rozstawioną tenisistką w tegorocznym Wimbledonie.

Wimbledon: pozostałe mecze

Pierwszy dzień Wimbledonu był udany dla Polek - awans wywalczyła Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa wygrała z Kanadyjką Rebeccą Marino 6:4, 3:6, 7:5, a Magda Linette poradziła sobie z Meksykanką Fernandą Contreras Gómez.

W turnieju głównym wystąpili też Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, ale szybko pożegnali się z turniejem.