more_horiz
Wiadomości

Bundesliga: Krzysztof Piątek na wylocie z Herthy. Pojawił się chętny na Polaka

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 16:27
Krzysztof Piątek najprawdopodobniej odejdzie z Herthy Berlin już tego lata. Według tureckich mediów sprowadzeniem polskiego napastnika jest zainteresowane Fenerbahce. Władze klubu miały już nawiązać kontakt zarówno z przedstawicielami Herthy, jak i reprezentanta Polski.
Krzysztof Piątek znalazł się w orbicie zainteresowań Fenerbahce
Krzysztof Piątek znalazł się w orbicie zainteresowań FenerbahceFoto: PAP/DPA/Soeren Stache

Ostatnie pół roku 27-letni napastnik spędził na wypożyczeniu we Fiorentinie, gdzie wiodło mu się ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie sezon zakończył z 18 występami, w których strzelił 6 goli. Ekipa z Florencji nie zdecydowała się wykupić Polaka, dlatego atakujący musiał wrócić do Berlina. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że Polak niebawem zmieni klub. Hertha nie jest bowiem zadowolona z prezentowanego przez niego poziomu i przede wszystkim nie jest w stanie wypłacać wysokiego kontraktu, który Polak podpisał z klubem 2,5 roku temu.

Reprezentant Polski znalazł się na celowniku Fenerbahce. Według tureckiego portalu fannatik.com, przedstawiciele "Kanarków" skontaktowali się z agentami Polaka, aby ocenić warunki transferowe i jego potencjalne wymagania finansowe. W najbliższych dniach ma dojść do spotkania, podczas którego omówione zostaną szczegóły transferu.

Piątek nie jest jednak jedynym napastnikiem, którego sytuację sondują wicemistrzowie Turcji. Według tureckich dziennikarzy w grę wchodzi sprowadzenie Alexandra Sorlotha z RB Lipsk i Andrei Bellottego, który od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Torino. Za Norwegiem przemawia fakt, że zna doskonale ligę turecką i w barwach Trabzonsporu zdobył tytuł jej najlepszego strzelca, natomiast Włoch byłby opcją "budżetową", ponieważ nie trzeba płacić za niego żadnej kwoty odstępnego.

Fenerbahce rozpocznie sezon 20 lipca, kiedy zmierzy się z Dynamem Kijów w meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Z kolei Hertha zainauguruje nową kampanię spotkaniem z Eintrachtem Brunszwik w ramach Pucharu Niemiec 31 lipca.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także