more_horiz
Wiadomości

Iga Świątek - Agnieszka Radwańska. Mecz Przyjaciół dla Ukrainy. Szewczenko gościem specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 13:52
Charytatywny mecz tenisowy pomiędzy najlepszymi polskimi tenisistkami ostatnich lat, z udziałem Igi Świątek i Agnieszki Radwańską wzbudził wielkie emocje. Wydarzenie, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie, odbyło się w krakowskiej TAURON Arenie.
Iga Świątek (L) i Agnieszka Radwańska (P) w trakcie meczu w Krakowie
Iga Świątek (L) i Agnieszka Radwańska (P) w trakcie meczu w KrakowieFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Zagranie w charytatywnym meczu z kolegami i koleżankami po fachu napawa mnie ogromną radością, szczególnie, że spotkamy się wszyscy w tak szczytnym celu. Cieszę się, że będę mogła dołożyć do tej akcji swoją cegiełkę, pomagając potrzebującym naszego wsparcia dzieciom i młodzieży z Ukrainy - powiedziała Radwańska.

Wydarzenie rozpoczęło się o 12:00, od meczu tenisowego miksta - Radwańska wystąpiła razem z Ukraińcem Serhijem Stachowskim, a naprzeciw Iga Świątek z utalentowanym Polakiem, Martynem Pawelskim. Wygrała druga z wymienionych par, 6:4,6:7,1:0 (złoty punkt).

Pokazowy set, w którym rywalizowały najlepsze polskie zawodniczki XXI wieku - Agnieszka Radwańska i Iga Świątek, wygrała 6:4 "Isia".

Oba mecze sędziowała Ukrainka Elina Svitolina, zwyciężczyni 16 turniejów WTA. Gościem specjalnym był legendarny piłkarz, Andrij Szewczenko.

Iga Świątek dla Ukrainy 

Iga Świątek od początku rosyjskiej agresji wspiera walczącą Ukrainę. W środę dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowego French Open poinformowała o nowej inicjatywie, nazwanej "Iga Świątek i przyjaciele".

- Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Wraz z Agnieszką Radwańską, Eliną Svitoliną, Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim już 23 lipca spotkamy się w Krakowie podczas wyjątkowego wydarzenia. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko  - napisała liderka rankingu WTA

"Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy" odbędzie się 23 lipca o 12.00 w TAURON Arenie Kraków.


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także