more_horiz
Wiadomości

Paryż 2024: Iga Świątek - Agnieszka Radwańska razem w deblu na igrzyskach? "Kusi bardzo"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2022 11:03
Agnieszka Radwańska rywalizuje na tegorocznym Wimbledonie w turnieju legend. W rozmowie z Polskim Radiem pojawił się temat igrzysk olimpijskich w Paryżu. - To kusi bardzo. Na igrzyskach miałabym z kim grać, nie ma co ukrywać - mówi finalistka Wimbledonu z 2012 roku. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska razem w deblu na IO 2024?
Paryż 2024. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska zagrają w deblu na igrzyskach olimpijskich? Finalistka Wimbledonu z 2012 roku odpowiada na pytania w rozmowie z Polskim Radiem
Paryż 2024. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska zagrają w deblu na igrzyskach olimpijskich? Finalistka Wimbledonu z 2012 roku odpowiada na pytania w rozmowie z Polskim RadiemFoto: Fotoram/Shutterstock.com/Janet McIntyre/mat. prasowe

Agnieszka Radwańska i Serbka Jelena Janković pokonały 6:4, 6:3 włoską parę Flavia Pennetta - Francesca Schiavone w deblowym turnieju legend, rozgrywanym na wimbledońskich kortach. Polka po raz ostatni w londyńskim turnieju grała 4 lata temu, jeszcze jako czynna zawodniczka.

Wimbledon 2022. Agnieszka Radwańska w turnieju legend

Agnieszka Radwańska (33 lata) i Jelena Janković (37 lat) pokonały dwie Australijki: 37-letnią Casey Dellacqua i 41-letnią Alicia Molik. Radwańska i Janković potrzebowały zaledwie godzinę i dwie minuty, by rozprawić się z australijską parą.

W ostatnim meczu grupowym turnieju legend Radwańska i Janković zmierzą się jeszcze z parą Daniela Hantuchova/Laura Robson. Jeżeli z tej potyczki wyjdą zwycięsko, wystąpią w wielkim finale, gdzie zmierzą się z najlepszymi grupy A.

Po pierwszym meczu w Londynie eksperci zwracali uwagę, że Polka prezentuje świetną formę i wciąż ma "to coś". Sugerowano, że "Isia" pomyliła turnieje i powinna grać w tym głównym. Mimo oficjalnego zakończenia kariery, Agnieszka Radwańska wciąż jest związana ze środowiskiem tenisowym. Niedawno wzięła udział w rozgrywkach Lotto SuperLigi.

Paryż 2024. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska razem w deblu? "Kusi bardzo"

Podczas wywiadu z Cezarym Gurjewem z Programu 1 Polskiego Radia pojawił się temat ewentualnego startu Agnieszki Radwańskiej na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 w deblu z... Igą Świątek. 

- "Dzika karta" na Wimbledonie, a być może "dzika karta" na igrzyskach olimpijskich [Paryż 2024]? - To kusi bardzo. Na igrzyskach miałabym z kim grać, nie ma co ukrywać. Trzeba by się było jeszcze Igi [Iga Świątek] zapytać, co na ten temat myśli [...] Nie wiem jakbym się do tego przekonała - przyznała Radwańska.

- Dobrze mi się tutaj gra [na turnieju legend Wimbledon 2022], z meczu na mecz jest coraz lepiej [...] Tutaj są jednak trochę inne przeciwniczki, ale dzięki temu możemy sobie przypomnieć radość z tej prawdziwej rywalizacji - dodała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Cezarego Gurjewa z Agnieszką Radwańską. 

Posłuchaj
02:43 Agnieszka Radwanska.mp3 Wimbledon 2022. Agnieszka Radwańska w rozmowie z Cezarym Gurjewem (Program 1 Polskiego Radia)

Wimbledon 2022 - na czym polega turniej legend?

Osiem par podzielono na dwie grupy, w ramach których zagrają one każdy z każdym. Do finału awansują tylko zwycięzcy obu grup. Dla triumfatorów przygotowano także symboliczne nagrody pieniężne w wysokości 31 tys. funtów na parę, natomiast finaliści zgarną po 25 tys. Za sam udział każda para otrzyma 21 tys. funtów do podziału.

Paryż 2024. Iga Świątek i Agnieszka Radwańska zagrają razem w deblu?

Czytaj także:

/PR1

Zobacz także

Zobacz także