more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: Paul Pogba podjął ryzyko. Zrezygnował z operacji przed mundialem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 11:23
Paul Pogba zrezygnował z poddania się operacji - oficjalnie poinformował Juventus. Piłkarz reprezentacji Francji, pod koniec lipca podczas zgrupowania w USA doznał kontuzji stawu kolanowego
Paul Pogba chce pomóc reprezentacji Francji w zdobyciu kolejnego mistrzostwa świata.
Paul Pogba chce pomóc reprezentacji Francji w zdobyciu kolejnego mistrzostwa świata.Foto: shutterstock.com/A.Taoualit

Powodem - jak napisano w komunikacie - są obawy o to, że długa rehabilitacja po zabiegu może uniemożliwić zawodnikowi optymalne przygotowanie do startu w mistrzostwach świata w Katarze na przełomie listopada i grudnia.

29-letni Pogba powrócił ostatnio do Juventusu po sześciu sezonach spędzonych w Manchesterze United.

Badania radiologiczne wykonane jeszcze w USA wykazały u Pogby uszkodzenie łąkotki bocznej. Po konsultacji sztab medyczny Juventusu zalecił zabieg chirurgiczny, na który jednak Pogba nie wyraził zgody.

- Liczę na to, że rehabilitacja i odpoczynek pozwolą mi wrócić do pełni formy - powiedział zawodnik "Starej Damy".

"Terapia konserwatywna" u Pogby - jak nazwał ją włoski "Tuttosport" będzie się przez najbliższe trzy tygodnie składała z zajęć na siłowni i na basenie, później Pogba będzie przez miesiąc pracował indywidualnie z rehabilitantem. Pogba przyznał, że liczy na to, iż wystąpi 22 listopada w pierwszym meczu MŚ, w którym Francja zmierzy się z Australią.

Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" napisał w środę, że decyzja Pogby nie spotkała się ze zrozumieniem władz Juventusu.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także