more_horiz
Wiadomości

Serie A: Bartłomiej Drągowski ma nowy klub. Polak pozostanie we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 15:37
Bartłomiej Drągowski podpisał trzyletni kontrakt ze Spezią. Transfer polskiego golkipera został przeprowadzony w osobliwych okolicznościach, ponieważ już po testach medycznych musiał wrócić do Florencji, by negocjować z władzami Fiorentiny wypłatę zaległej pensji.
Bartłomiej Drągowski ma przejść do Spezii
Bartłomiej Drągowski ma przejść do SpeziiFoto: PAP/IPA Milestone

Chodzi o wynagrodzenie za lipiec i sierpień. Drągowski nie zamierzał rezygnować z wynagrodzenia, przysługującego mu z tytułu kontraktu z "Violą", dlatego, jak podaje Gianluca Di Marzio, niebawem udał się do Florencji, by wyjaśnić sprawę z włodarzami Fiorentiny.

Według porozumienia między "Violą" a Spezią dotychczasowy pracodawca Drągowskiego ma dostać od 16. ekipy zeszłego sezonu Serie A 3 mln euro i 50 proc. zysku z kolejnego transferu polskiego golkipera. Umowa ze Spezią ma obowiązywać przez 3 lata. W kontrakcie znajdzie się klauzula wykupu w wysokości 8 mln euro.

Bartłomiej Drągowski nył zawodnikiem Fiorentiny od lipca 2016 roku, kiedy to przeniósł się za 2,5 miliona euro z Jagiellonii. Od tamtej pory rozegrał w barwach klubu z Toskanii 86 spotkań. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

W zeszłym sezonie Drągowski rozegrał jednak tylko 9 meczów między słupkami "Violi". 24-letni golkiper stracił miejsce w składzie w październiku, wskutek urazu uda. Do bramki Fiorentiny wszedł Pietro Terracciano, a gdy Polak wrócił do pełnej sprawności, Włoch nie oddał miejsca w składzie.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także