more_horiz
Wiadomości

Liga Konferencji. Raków Częstochowa - Slavia Praga. Marek Papszun: nie jesteśmy faworytem

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 08:50
Raków Częstochowa podejmie w czwartek 18 sierpnia Slavię Praga w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. - Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć o to, żeby wejść do fazy grupowej - przyznał na konferencji prasowej Marek Papszun. 
Marek Papszun
Marek Papszun Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

We trzeciej fazie eliminacji Ligi Konferencji UEFA Raków Częstochowa wyeliminował słowacki Spartak Trnawa. Wcześniej "Medaliki" pokonały FK Astanę z Kazachstanu.

Liga Konferencji. Raków Częstochowa - Slavia Praga. Marek Papszun: nie jesteśmy faworytem

Trener wicemistrza Polski zdaje sobie sprawę, że dwumecz z czeską drużyną nie będzie łatwy, a faworytem są przyjezdni. - Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć o to, żeby wejść do fazy grupowej. Przed nami starcie z renomowanym przeciwnikiem, który ostatnio ma mocną historię w europejskich pucharach i na pewno będzie trudnym rywalem. Nie mamy jednak nic do stracenia. Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć w tym i następnym meczu, aby awansować do fazy grupowej. Byłby to olbrzymi sukces dla klubu, miasta i taki cel nam przyświeca - powiedział Marek Papszun

"Jeszcze dużo przed nami"

Opiekun "Medalików" chwalił również swoich podopiecznych i wierzy, że ostatnie sukcesy drużyny tylko zaprocentują w przyszłości. 

- Zrobiliśmy postęp. Na pewno jesteśmy teraz lepszą drużyną. Nie tylko poprzez transfery, ale przede wszystkim przez rozwój chłopaków. Rozegraliśmy wiele ważnych meczów, zebraliśmy doświadczenie w poprzedniej edycji europejskich pucharów. Kolejny sezon walczyliśmy o mistrzostwo Polski, zdobyliśmy Puchar Polski. Wierzę, że to zaprocentuje. Trzeba również patrzeć szerzej - na klub, na organizację. Dużo jeszcze przed nami, ale widzę starania i widzę, że klub się rozwija - przyznał trener Rakowa. 


Posłuchaj
00:29 Trener wicemistrza Polski Marek Papszun zapowiada walkę o awans do fazy grupowej.mp3 Trener wicemistrza Polski Marek Papszun zapowiada walkę o awans do fazy grupowej (IAR)

Posłuchaj
00:18 Pomocnik częstochowian - Gruzin Walerian Gwilia podkreśla, że przed jego drużyną bardzo istotny dwumecz.mp3 Pomocnik częstochowian - Gruzin Walerian Gwilia podkreśla, że przed jego drużyną bardzo istotny dwumecz (IAR)

  

Posłuchaj
00:14 W podobnym tonie wypowiada się inny pomocnik Rakowa - Mateusz Wdowiak..mp3 W podobnym tonie wypowiada się inny pomocnik Rakowa - Mateusz Wdowiak (IAR)

 

Raków Częstochowa - Slavia Praga. Kiedy i o której mecz IV rundy eliminacji Ligi Konferencji?

Pierwszy mecz czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA Raków Częstochowa - Slavia Praga odbędzie się w czwartek 18 sierpnia o godz. 18.00 na Stadionie MSP "Raków". Rewanż tydzień później o godz. 19.00 w Pradze. Spotkania IV rundy LK odbędą się 18 i 25 sierpnia.

Oprócz Rakowa o fazę grupową Ligi Konferencji gra również Lech Poznań, który wygrał rywalizację z mistrzem Islandii Víkingurem Reykjavík. W kolejnej fazie "Kolejorz" zagra z luksemburskim F91 Dudelange.  

Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin odpadły z kwalifikacji Ligi Konferencji

O Ligę Konferencji grały również Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin, które jednak odpadły z rozgrywek po przegranych dwumeczach odpowiednio z Rapidem Wiedeń i Broendby IF. 

W poprzednim premierowym sezonie LK triumfowała AS Roma, która pokonała w finale Feyenoord 1:0.

Finał drugiej edycji Ligi Konferencji odbędzie się na Stadionie Sinobo w Pradze. 

Marek Papszun przed meczem Raków Częstochowa - Slavia Praga:

Czytaj także:

red/YouTube/Rakow.com

Zobacz także

Zobacz także