Premier League: Liverpool gromi na Anfield. "The Reds" wyrównali rekord

2022-08-27, 17:59

Liverpool pokonał Bournemouth aż 9:0. Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Liverpool rozgromił na Anfield drużynę Bournemouth 9:0 w meczu 4. kolejki Premier League. Manchester City przegrywał z Crystal Palace już 0:2, jednak ostatecznie zdołał zwyciężyć 4:2 w spotkaniu na Etihad Stadium.

Pogrom na Anfield. "The Reds" wyrównali rekord

"The Reds" rozpoczęli strzelanie już w 3. minucie za sprawą Luisa Diaza, a chwilę później trafienie dołożył Harvey Eliott. Podopieczni Jurgena Kloppa nie przestali jednak oblegać bramki "Wisienek" i jeszcze w pierwszej połowie dołożyli trzy gole.

Po przerwie piłkę do swojej bramki wpakował Chris Mepham, a następnie drugie trafienie na swoim koncie zapisał Roberto Firmino, który w spotkaniu na Anfield odnotował też trzy asysty. Rozczarował natomiast Mohamed Salah, który nie wpisał się na listę strzelców mimo kilku okazji. Ósmego gola dla Liverpoolu zdobył Fabio Carvalho, a dziewiątego - Luis Diaz.

To najwyższa (ex aequo) wygrana w historii Premier League, tj. od sezonu 1992/93. "The Reds" wyrównali rekord Manchesteru United (z Ipswich Town w 1995 oraz z Southampton w 2021 roku) i Leicester City (z Southampton w 2019 roku).

Powrót City, hat-trick Haalanda

W tarapatach był natomiast mistrz Anglii. Manchester City po pierwszej połowie przegrywał z Crystal Palace już 0:2 po samobóju Johna Stonesa i golu Joachima Andersena.

"Obywatele" wrócili do gry po przerwie. Trafienie kontaktowe zdobył Bernardo Silva, a reszta spotkania należała już do Erlinga Haalanda. Norweg popisał się hat-trickiem, który zapewnił podopiecznym Pepa Guardioli komplet punktów.

W innym meczu 4. kolejki Chelsea pokonała u siebie Leicester 2:1 mimo gry w dziesięciu - w 28. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Conor Gallagher.

Brentford zremisował u siebie 1:1 z Evertonem, a Brighton pokonało Leeds 1:0. Mateusz Klich pojawił się na murawie w 60. minucie.

Piłkarze Arsenalu pokonali przed własną publicznością w derbach Fulham 2:1 i mogą pochwalić się kompletem punktów po czterech kolejkach angielskiej ekstraklasy. Ta sztuka nie udała się żadnemu z ich rywali.