more_horiz
Wiadomości

Wilfredo Leon uderza w Nikolę Grbicia. "Zainteresowanie i troska ze strony sztabu mogłyby być większe"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 09:12
Wilfredo Leon nie znalazł się kadrze na tegoroczne MŚ siatkarzy, na których Polacy zostali wicemistrzami świata. - Nie powiem, że to było miłe. Byłem trochę wkurzony, ponieważ nie wszystko poukładało się tak, jak na to liczyłem - powiedział w rozmowie z "TVP Sport" przyjmujący Sir Safety Perugia. 
Wilfredo Leon w rozmowie z TVP Sport odniósł się do braku powołania na siatkarskie mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni na mundialu zajęli drugie miejsce, przegrywając w finale z Włochami
Wilfredo Leon w rozmowie z "TVP Sport" odniósł się do braku powołania na siatkarskie mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni na mundialu zajęli drugie miejsce, przegrywając w finale z WłochamiFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

Z powodu kontuzji i powrotu do zdrowia selekcjoner Nikola Grbić nie zdecydował się na powołanie Wilfredo Leona, który ostatecznie nie wziął udziału w siatkarskim mundialu, co było osłabieniem Biało-Czerwonych. 

Wilfredo Leon przerywa milczenie i uderza w Nikolę Grbicia. "Zainteresowanie i troska ze strony sztabu mogłyby być większe"

W ostatniej rozmowie z "TVP Sport" Leon odniósł się do tamtej sytuacji i braku gry na MŚ. - Wiem, że decyzja w moim temacie zapadła trochę wcześniej, bo miałem mieć ponad tydzień na pokazanie formy, a dostałem dwa dni. Szanuję jednak wybór trenera - mówił przyjmujący kadry. 

Wilfredo Leon zaznaczył, że liczył na większe wsparcie. - Zainteresowanie i troska ze strony sztabu mogłyby być większe i nie mówię tu tylko o swoim przypadku. W mojej kwestii najbardziej przykro mi z powodu tak dużego zamieszania i dezinformacji. Mimo wszystko mam szacunek do trenera i pozostałych. Myślę też, że podczas spotkania wszyscy się zrozumieliśmy. Najważniejsze jest to, że moje serce dalej żyje dla kadry, i że mogłem być szczery. Nie mam w sobie złości - dodał. 

Reprezentacja Polski siatkarzy na zakończonych niedawno  zdobyła srebrny medal. W wielkim finale w katowickim Spodku Biało-Czerwoni przegrali z Włochami 1:3

Czytaj także:

MŚ siatkarzy 2022

red/TVP Sport

Zobacz także

Zobacz także