more_horiz
Wiadomości

PŚ we wspinaczce: siostry Kałuckie na podium. Aleksandra Mirosław już odpoczywa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2022 19:49
Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce na czas rozegranych w Dżakarcie. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła jej siostra Aleksandra Kałucka.
Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata rozegranych w Dżakarcie
Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata rozegranych w Dżakarcie Foto: Forum/imago sport/BEAUTIFUL SPORTS/Nils Koepke
  • W zawodach nie startowała rekordzistka świata Aleksandra Mirosław, która zakończyła już sezon
  • Natalia Kałucka w finale uległa Chince Lijuan Deng 

W wyścigu finałowym Natalia Kałucka musiała uznać wyższość Chinki Lijuan Deng. Natomiast w rywalizacji o trzecie miejsce Aleksandra Kałucka była szybsza od Chinki Di Niu.

Na 18. miejscu sklasyfikowano Patrycję Chudziak, a na 37. Annę Brożek.

Aleksandra Mirosław zakończyła już sezon 

Nie startowała rekordzistka świata Aleksandra Mirosław. Złota medalistka sierpniowych mistrzostw Europy w Monachium zakończyła już występy w tym sezonie.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, Aleksandra Kałucka (4680 pkt) wyprzedziła Amerykankę Emmę Hunt (3950 pkt) i Natalię Kałucką (3820 pkt). Aleksandra Mirosław była piąta (3000 pkt), a Patrycja Chudziak - ósma (2345 pkt).

Wśród mężczyzn triumfował Indonezyjczyk Aspar Aspar, który w finale był lepszy od rodaka Kiromala Kitabina. Na najniższym stopniu podium stanął Chińczyk Long Cao. Marcin Dzieński odpadł w eliminacjach zajmując 22. miejsce.

Posłuchaj
00:32 Kałucka.mp3 Aleksandra Kałucka podsumowała ten bardzo udany rok, trzymając w dłoniach trofeum za sukces w Pucharze Świata. (IAR)

 

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także