more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: koniec zamieszania? Jastrzębski Węgiel może rejestrować graczy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 22:06
Jastrzębski Węgiel może rejestrować zagranicznych zawodników – poinformowała Anna Manuelian z działu komunikacji międzynarodowej federacji siatkówki (FIVB). 
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mogli nie przystąpić do rozgrywek PlusLigi, gdyby zakaz transferowy został utrzymany
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mogli nie przystąpić do rozgrywek PlusLigi, gdyby zakaz transferowy został utrzymany Foto: Forum/Mariusz Palczynski / MPAimages.com
  • Zakaz transferowy został nałożony na wicemistrza Polski w związku z finansowym sporem dotyczącym kontraktu Salvadora Hidalgo Olivy 
  • Decyzja FIVB o zdjęciu zakazu oznacza, że klub może rejestrować zagranicznych siatkarzy 

Oznacza to, że z wicemistrza Polski został zdjęty zakaz transferów.

Został on orzeczony przez FIVB w związku z brakiem rozliczenia się klubu z byłym zawodnikiem Salvadorem Hidalgo Olivą. Kubańczyk na początku 2019 roku przeszedł do tureckiego Fenerbahce Stambuł, a polski klub wypowiedział mu kontrakt.

Od tego momentu trwał finansowy spór. Ostatecznie w maju 2022 roku FIVB przyznał zawodnikowi odszkodowanie.

Jastrzębski Węgiel nie zapłacił go w terminie, powołując się na przeszkody formalne (zaległości podatkowe przyjmującego). To z kolei poskutkowało zakazem potwierdzenia zagranicznych siatkarzy, których w składzie ekipy trenera Marcelo Mendeza jest pięciu.

- Potwierdzam, że zakaz został zdjęty. Musimy jednak dopełnić formalności związanych z rejestracją zawodników, więc wyścig z czasem trwa – stwierdził prezes klubu Adam Gorol.

Czytaj także:

Polskieradio24.pl

/empe, PAP 

Zobacz także

Zobacz także