more_horiz
Wiadomości

Czesław Michniewicz broni Grzegorza Krychowiaka. "Najlepszy Polak na tej pozycji"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 11:08
Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz wypowiedział się na temat krytykowanego w ostatnich miesiącach Grzegorza Krychowiaka. Trener Biało-Czerwonych jest zadowolony z postawy 32-letniego defensywnego pomocnika. - Jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem występującym na tej pozycji - ocenił na antenie Polsat News.
Czesław Michniewicz i Grzegorz Krychowiak
Czesław Michniewicz i Grzegorz KrychowiakFoto: PAP/Leszek Szymański

Grzegorz Krychowiak zagrał w obu wrześniowych meczach reprezentacji Polski - z Holandią (0:2) oraz Walią (1:0). W obu spotkaniach selekcjoner znalazł dla niego miejsce w podstawowym składzie Biało-Czerwonych.

Obecność Krychowiaka nie tylko w wyjściowej jedenastce, ale również w szerokiej kadrze reprezentacji budziła spore wątpliwości części kibiców i ekspertów. Przeciwnicy obecności "Krychy" w kadrze argumentowali, że były pomocnik m.in. Sevilli i PSG występuje obecnie w Al-Shabab, czyli liderze ligi saudyjskiej, której poziom znacznie odbiega od tego, który prezentują czołowe rozgrywki europejskie. Dla Michniewicza 32-latek nadal jest jednak jednym z kluczowych piłkarzy reprezentacji.

- Grzegorz Krychowiak jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem występującym na tej pozycji (defensywny pomocnik - red.). To specyficzna pozycja, trzeba mieć olbrzymie umiejętności. Też bym wolał, żeby grał dokładniej czy szybciej, ale w kadrze gra tak od lat. A na ten moment nie mamy nikogo, kto mógłby go zastąpić - oświadczył selekcjoner na antenie Polsat News.

Wszystko wskazuje więc na to, że Krychowiak otrzyma powołanie na mundial. Przed mistrzostwami świata w Katarze reprezentację Polski czeka jeszcze jeden test - 16 listopada Biało-Czerwoni zmierzą się w towarzyskim meczu z Chile. Zmagania na MŚ rozpoczną 21 listopada spotkaniem z Meksykiem.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

bg/Polsat News

Zobacz także

Zobacz także