more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa. Lech Poznań - Legia Warszawa. Van den Brom: nikogo specjalnie nie trzeba motywować

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 07:00
Już w najbliższą sobotę w ramach 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy mistrz Polski Lech Poznań podejmie u siebie Legię Warszawa. - W przypadku zwycięstwa zbliżamy się do Legii na trzy punkty. Postawienie tego kroku to nasz cel - mówi opiekun "Kolejorza" John van den Brom. 
Trener Lecha Poznań John van den Brom w trakcie meczu
Trener Lecha Poznań John van den Brom w trakcie meczuFoto: FORUM/PABLO MORANO/Reuters

Po 10. kolejkach Ekstraklasy Legia Warszawa jest liderem rozgrywek. Drugi Raków Częstochowa traci jeden punkt, ale ma o mecz mniej. Obrońca tytułu Lech Poznań jest dopiero siódmy [jeden mecz mniej], ale w ostatnim czasie "Kolejorz" zaczął wygrywać w lidze. 

Lech Poznań - Legia Warszawa. John van den Brom przed klasykiem: czekasz na takie mecze

Dla trenera mistrzów Polski Johna van den Broma będzie to pierwsze spotkanie w roli trenera Lecha podczas ligowego klasyku. 

- Piłkarze lepiej znają tę atmosferę, w końcu sami grali w tych meczach już w przeszłości. Ja oczywiście też ją już odczuwam i zdaję sobie sprawę z rangi tego spotkania. Koniec końców każdy z nas jednak musi pamiętać, żeby robić na odpowiednim poziomie to samo, co zawsze. Sobota będzie miała dla kibiców ogromne znaczenie, ale ja też patrzę na tabelę i widzę, że w przypadku zwycięstwa zbliżamy się do Legii na trzy punkty. Postawienie tego kroku to nasz cel - podkreśla wybrany na najlepszego trenera września Ekstraklasy Holender.

Trener "Kolejorza" doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest mecz na szczycie. 

- Będąc piłkarzem, grałem w Ajaksie, chociażby przeciwko PSV, znam więc również tę perspektywę. Jako trener jednak podchodzisz do tych spotkań inaczej, ciąży na tobie większa odpowiedzialność. Czekasz na takie mecze i nie możesz się ich doczekać, ale sam też dostrzegam zmiany, jakie zachodzą na trybunach na przestrzeni ostatnich tygodni. Na początku atmosfera była trudna dla piłkarzy, sztabu czy dla mnie, ale też rozumiałem to. Kibicom ciężko z optymizmem przychodzić na stadion, gdy niedługo po mistrzostwie w pierwszych czterech kolejkach nowego sezonu ich zespół zdobywa punkt. Teraz jednak wyglądamy lepiej, awansujemy w tabeli, nasza gra może się podobać - powiedział van den Brom. 

"Nikogo specjalnie nie trzeba motywować"

Lech Poznań w ostatnich pięciu ligowych kolejkach zdobył 13 punktów. Sam Kosta Runjaić na konferencji Legii Warszawa mówił, że rywale wrócili na właściwe tory. Pozytywnie nastawiony jest również opiekun gospodarzy. 

- Czujemy odpowiednią pewność siebie, dobrze gramy, dwutygodniowa przerwa też została dobrze przez nas wykorzystana. Mnie bardzo cieszy to, że właśnie tego typu mecz czeka nas od razu po jej zakończeniu, bo nikogo specjalnie nie trzeba na niego motywować - przyznał. 


Początek spotkania z Legią w sobotę 1 października o godz. 17.30. 

Czytaj także:

red/Lechpoznan.pl/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także