more_horiz
Wiadomości

Liga Konferencji: Hapoel Beer Szewa osłabiony przed meczem z Lechem Poznań. Rosjanin nie wjedzie do Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 09:19
W czwartek Lech Poznań podejmie u siebie izraelski Hapoel Beer Szewa w ramach fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. Do stolicy województwa wielkopolskiej zespół z Izraela przyjedzie jednak w osłabieniu. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi wjazdu Rosjan do Polski, na stadionie przy Bułgarskiej nie zagra Magomed-Szapi Sulejmanow.
Hapoel Beer Szewa będzie osłabiony w meczu grupowym Ligi Konferencji UEFA z Lechem Poznań
Hapoel Beer Szewa będzie osłabiony w meczu grupowym Ligi Konferencji UEFA z Lechem PoznańFoto: FORUM/Andrei Shramko/TASS

Od 24 lutego br. trwa rosyjska inwazja na niepodległą Ukrainę. Od 19 września zmieniły się także przepisy dotyczące wjazdu do Rosjan na teren Polski. Obywatele tego kraju nie mogą przekraczać naszej granicy - są tylko nieliczne wyjątki, ale nie dotyczą one zawodowych sportowców.

Lech Poznań - Hapoel Beer Szewa. Rosyjski piłkarz Hapoelu nie wjedzie do Polski na mecz Ligi Konferencji

Z tego powodu Hapoel Beer Szewa będzie sobie musiał radzić w meczu z Lechem Poznań bez kluczowego piłkarza. Rosyjski pomocnik Magomed-Szapi Sulejmanow nie dostał zgody na wjazd do Polski, mimo starań izraelskiej strony, z kolei UEFA nie chciała ingerować w tę sprawę.

- Działaliśmy na najwyższych szczeblach zarówno w Izraelu, jak i w Polsce. Polacy nie są jednak gotowi na kompromis - mówił jeden z przedstawicieli Hapoelu w rozmowie z portalem "ynet.co.il".

Sulejmanow jest wypożyczony z Krasnodaru i stał się jednym najważniejszych piłkarzy w zespole z trenera Elyaniva Bardy. W tym sezonie rozegrał dziewięć spotkań, w których strzelił dwa gole i dołożył dwie asysty.

W ostatnim ligowym meczu Hapoel pokonał na wyjeździe zespół Netanya (2:1). W tabeli Ligat ha’Al rywal Lecha zajmuje czwarte miejsce.

Spotkania tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane od 8 września do 3 listopada. W poprzednim premierowym sezonie LK triumfowała AS Roma, która pokonała w finale Feyenoord 1:0.

Finał drugiej edycji Ligi Konferencji odbędzie się na Stadionie Sinobo w Pradze. 

Czytaj także:

red/Ynet.co.il


Zobacz także

Zobacz także