Liga Mistrzów: VAR nie rozpieszczał RB Lipsk, ale "Byki" pewnie ograły Celtic

2022-10-05, 20:43

Christopher Nkunku strzelił gola w meczu z Celtikiem. Foto: PAP/EPA/Hannibal Hanschke

Drużyna RB Lipsk pokonała Celtic Glasgow 3:1 w meczu 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. VAR "odebrał" Niemcom dwa gole, ale ofensywne nastawienie podopiecznych Marco Rosego sprawiło, że trzy punkty i tak trafiły na ich konto.

RB Lipsk od pierwszych minut starał się narzucić Celtikowi swój styl gry, ale przyjezdni ze Szkocji nie dawali za wygraną, dzięki czemu mecz toczył się w szybkim tempie.

Już w 10. minucie boisko z kontuzją kolana opuścił golkiper gospodarzy Peter Gulacsi, którego zastąpił Janis Blaswich. 8 minut później kibice "Byków" przeżyli kolejne rozczarowanie, kiedy po prostopadłym podaniu Mohameda Simakana do siatki Szkotów piłkę efektownym lobem posłał Christopher Nkunku, ale jego trafienie zostało anulowane z powodu spalonego.

Rezerwowy bramkarz RBL znakomicie sprawił się w 24. minucie, broniąc groźną główkę Kyogo. Japończyk miał doskonałą okazję minutę później, ale tym razem chybił. W 27. minucie Lipsk wyprowadził błyskawiczny kontratak, który wykończył Nkunku, mijając Harta i trafiając do pustej bramki.
Druga połowa rozpoczęła się od kapitalnego kontrataku Celtiku - Kyogo w 47. minucie wyłożył Jocie piłkę jak na tacy, a Portugalczyk wykorzystał znakomitą okazję i wyrównał stan rywalizacji. W 58. minucie przed świetną szansą, by ponownie wyprowadzić RBL na prowadzenie stanął Dominik Szoboszlai, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Węgier trafił tylko w słupek.
W 61. minucie węgierski pomocnik już się nie pomylił, a jego potężne uderzenie zza pola karnego wylądowało w siatce. Sęk w tym, że... analiza VAR pozbawiła RBL drugiego gola. Podrażnione "Byki" dopięły jednak swego już minutę później - gola po błędzie Harta zdobył Andre Silva.
Marzenia Celtiku o punktach w tym meczu zakończył w 77. minucie Andre Silva, który wykończył fantastyczny kontratak zainicjowany przez Nkunku, który idealnie zagrał na 40 metrów do Simakana, a on z pierwszej piłki obsłużył Portugalczyka.

Dzięki zwycięstwu drużyna z Lipska zdobyła swoje pierwsze punkty w tej edycji LM i awansowała na 3. miejsce grupy F. Celtic ma jedno "oczko" i zamyka tabelę. O godz. 21 swój mecz rozpoczną dwie pozostałe drużyny tej grupy - Real Madryt i Szachtar Donieck.

Liga Mistrzów: udany wieczór Red Bulla

O godz. 18:45 grał też inny zespół ze "stajni" Red Bulla - RB Salzburg, który rywalizował na własnym stadionie z Dinamem Zagrzeb. Mistrzowie Austrii wygrali 1:0 po golu Noaha Okafora z rzutu karnego, który padł w 71. minucie gry. W doliczonym czasie gry do siatki trafił Josip Drmić, ale jego bramka nie została uznana.

Wygrana pozwoliła Austriakom awansować na 1. miejsce grupy E. Salzburg ma 5 punktów. Dinamo jest trzecie z dorobkiem trzech punktów. Kształt tabeli zmieni się około godz. 23 kiedy swój mecz zakończą AC Milan i Chelsea.