MŚ w ampfutbolu: kolejna porażka Polaków. Biało-Czerwoni zajmą najwyżej 13. lokatę

2022-10-06, 13:02

Reprezentacja Polski w ampfutbolu przegrała 0:3 z Anglią. Foto: Cyfrasport

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Anglią w pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 9-16. Porażka oznacza, że Biało-Czerwoni zajmą najwyżej 13. pozycję w mundialu.

Z rywalizacji o medale Polacy odpadli w środę, kiedy przegrali 1:2 Brazylii. Biało-Czerwoni pozostawili po sobie jednak niezłe wrażenie, a o wyrównanie walczyli do ostatnich sekund spotkania. Spotkanie z Anglią wyglądało niestety dużo gorzej.

Anglicy byli faworytami meczu - "Synowie Albionu" wygrali aż 10 z poprzednich 10 konfrontacji z naszymi ampfutbolistami. Zawodnicy z Wysp szybko potwierdzili swój status, obejmując prowadzenie już w w 3. minucie, kiedy Jamie Tregaskiss płasko zagrał do Davida Tweeda, a niepilnowany w polu karnym kapitan Anglików pewnym strzałem zdobył bramkę.

Po utracie gola Polacy przejęli inicjatywę, ale ich rywale okazali się skuteczniejsi i w 15. minucie podwyższyli na 2:0. Piłka wylądowała w naszej bramce po strzale z dystansu Matthew Deana.

Polacy ponownie ruszyli do ataku, ale także tym razem nie zdołali sforsować defensywy Anglików. Wynik w 5. doliczonej do regulaminowych 50 minut na 3:0 ustalił Jamie Tregaskiss.

Kolejny mecz Polacy rozegrają w piątek o godz. 11. Ich rywalem w "turnieju pocieszenia" będzie przegrana drużyna z meczu Japonia - Stany Zjednoczone.