MŚ siatkarek 2022: Polkom pomogła sędziowska decyzja. "W końcu mamy szczęście"

2022-10-08, 09:58

Polskie siatkarki w dramatycznych okolicznościach pokonały Kanadyjki.Foto: PAP/Roman Zawistowski

Polskie siatkarki w wielkim stylu odwróciły losy meczu z Kanadą. W kluczowym momencie czwartego seta, pomogła im decyzja sędziego. - W końcu to jednak my mamy szczęście - skomentowała przyjmująca reprezentacji Monika Fedusio w rozmowie z TVP Sport.

• Biało-czerwone, które w trwającym od dwóch tygodni turnieju odniosły pięć zwycięstw i trzykrotnie przegrały, do przypieczętowania awansu potrzebują zwycięstwa w starciu z Niemcami
  • Być może pewne gry w ćwierćfinale będą jeszcze przed wyjściem na parkiet. Stanie się tak, jeśli we wcześniejszym meczu w Łodzi Dominikanki przegrają z Kanadą

Na relacje ze spotkań reprezentacji Polski w drugiej fazie mistrzostw świata zapraszamy do radiowej Jedynki.

<<< SŁUCHAJ RELACJI >>>

Dla Niemek, spotkanie ze gospodyniami mundialu będzie pożegnaniem z imprezą. Z bilansem trzech wygranych i pięciu porażek zajmują ostatnie miejsce w gr. F i nie mają już szans na awans do dalszych gier, które odbędą się w Gliwicach i  holenderskim Apeldoorn.

Szczęście z Kanadą

W czwartym secie przy stanie 23:23, sędzia nakazała powtórzenie akcji - co przyniosło korzyść Polkom.

Nie wiem jak do końca wyglądała ta sytuacja z sędzią, ale skoro był gwizdek za wcześnie, to rywal nie mógł wziąć challenge'u. Muszę zapytać dziewczyn czy piłka wpadła wtedy w boisko, bo szczerze mówiąc nie widziałam tego do końca. W końcu to jednak my mamy szczęście - powiedziała Fedusio.

- Musiałyśmy wygrać, nieważne jak. Liczą się zwycięstwa. Mam nadzieję, że w meczu z Niemcami postawimy ostatni krok i awansujemy do dalszej części turnieju - dodała.

To był mecz z piekła do nieba. Najważniejsze, że wygraliśmy, bo to było niezwykle istotne. Wiedziałyśmy, że to będzie trudny pojedynek, trudniejszy niż ze Stanami Zjednoczonymi i tak właśnie było. Nasza gra nie zachwycała, ale wygrałyśmy. Od drugiego seta Kanadyjki się rozkręciły, a my w tym im bardzo pomogłyśmy. Popełniłyśmy masę błędów. Po prostu wyciągnęłyśmy do nich rękę, a one nam odjechały. Ciężko było nam wrócić do swojego rytmu. Takie mecze też się jednak zdarzają i najważniejsze, że udało nam się odwrócić losy. Cieszę się, że takie spotkanie zdarzyło się teraz, a nie później - stwierdziła przyjmująca Zuzanna Górecka.

Joanna Wołosz jest dumna z odwrócenia losów meczu (IAR) 0:25