more_horiz
Wiadomości

WTA Ostrawa: wspaniały gest Igi Świątek. Polka zdradziła, na co przeznaczy nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2022 19:10
Iga Świątek, po bardzo zaciętym meczu, przegrała w finale turnieju WTA 500 w Ostrawie z Czeszką Barborą Krejcikovą 7:5, 6:7 (4-7), 3:6. Po meczu liderka światowego rankingu tenisistek dziękowała licznie zgromadzonym polskim kibicom. Poinformowała także, że zarobione w Czechach pieniądze przekaże na rzecz organizacji non-profit działającej na rzecz zdrowia psychicznego. 
Iga Świątek z nagrodą za drugie miejsce w turnieju WTA 500 w Ostrawie
Iga Świątek z nagrodą za drugie miejsce w turnieju WTA 500 w Ostrawie Foto: PAP/EPA/LUKAS KABON
  • Finałowy mecz w Ostrawie trwał ponad trzy godziny. Minimalnie lepsza okazała się Barbora Krejcikova 
  • Iga Świątek po meczu dziękowała za doping polskim kibicom, ale zdradziła też cel, na jaki przeznaczy zarobione w Czechach pieniądze 
  • 10 października przypada bowiem Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 

Kosmiczny finał. Krejcikova lepsza w Ostrawie 

Iga Świątek w finale imprezy w Ostrawie przegrała z Czeszką Barborą Krejcikovą 7:5, 6:7 (4-7), 3:6. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy też fakt, że trwał trzy godziny i 16 minut. 

Minimalnie lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, choć na trybunach polscy kibice wcale nie ustępowali czeskim. Iga Świątek była wyraźnie wzruszona z faktu gry przed tak liczną polską publicznością i na ceremonii rozdania nagród nie ukrywała łez.

- To dla mnie najtrudniejszy moment tego turnieju - mówiła ze łzami w oczach. - Nie wiem, co powiedzieć. Ogromnie wam dziękuję. Niezależnie od tego, czy wygrywam, czy nie, spełniam moje marzenia, a wy razem ze mną - zapewniła Iga Świątek.

Ważny gest Igi Świątek 

Liderka rankingu WTA przez chwilę zapomniała, że... znajduje się w Czechach i ciągle mówiła po polsku. Szybko się jednak zreflektowała i pogratulowała zwycięstwa Krejcikovej. 

- Jesteś wspaniałą zawodniczką. Cieszę się, że wracasz do zdrowia, bo potrzebujemy takich zawodniczek - zwróciła się do Krejcikovej, która mozolnie odbudowuje pozycję w rankingu. Po wygranych turniejach w Tallinie i Ostrawie, Czeszka znajdzie się na 14. miejscu w zestawieniu WTA.

Niezagrożoną liderką rankingu pozostaje Iga Świątek. 21-latka podziękowała za wsparcie swojemu zespołowi, partnerom oraz ojcu, który towarzyszył jej w Ostrawie. Przypomniała też o zbliżającej się ważnej dacie. 

W poniedziałek jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i przekażę moją nagrodę na rzecz organizacji non-profit w Polsce - zapewniła na koniec swojej przemowy. 

Czytaj także:

/empe 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także