Liga Mistrzów: Liverpool rozbił Rangers. Bayern pewny awansu

2022-10-12, 23:11

Piłkarze Liverpoolu FC rozbili Rangers i są o krok od awansu do 1/8 finału LM . Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

W środowych meczach Ligi Mistrzów sporo działo się nie tylko na Camp Nou. W meczu grupy A Liverpool FC rozbił na wyjeździe 7:1 Rangers. Pewny awansu jest natomiast Bayern Monachium, który wygrał w Pilznie z Viktorią 4:2 i odniósł czwarte zwycięstwo w grupie C.

Hitem środowych meczów było starcie w grupie C. Na Camp Nou FC Barcelona, mimo dwóch bramek Roberta Lewandowskiego, zremisowała z Interem Mediolan (3:3) i jest bliska odpadnięcia z rozgrywek

Bayern gra dalej

W tej samej grupie pewny awansu jest już natomiast Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec odnieśli czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując na wyjeździe Viktorię Pilzno (4:2).

Monachijczycy świętować mogli już po pierwszej połowie. Już w pierwszym kwadransie na listę strzelców wpisali się Sadio Mane i Thomas Mueller, a następnie dwa gole strzelił Leon Goretzka. Po przerwie jednak monachijczycy byli nieco rozkojarzeni, co pozwoliło Czechom na zmniejszenie strat.

Do siatki gości trafili bowiem Adam Vlkanova i były napastnik Wisły Kraków Jan Kliment.

Liverpool rozgromił Rangers

Aż osiem goli zobaczyli kibice na Ibrox Park, jednak fani Rangers FC nie będą mile wspominali środowego wieczoru. Ich ulubieńcy nie tylko przegrali czwarty mecz w rozgrywkach, ale zrobili to w kompromitującym stylu.

Choć w 17. minucie szkocki zespół wyszedł na prowadzenie po strzale Scotta Arfielda, już siedem minut później "The Reds" wyrównali. Po rzucie rożnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Roberto Firmino i trafił do siatki. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis.

Tym bardziej ciężko wytłumaczyć to, co stało się w drugiej połowie. Gdy w 55. minucie Firmino zdobył drugiego gola, można było się jeszcze zastanawiać, czy Rangers odpowiedzą... Nic z tego. Allan McGregor musiał jeszcze pięciokrotnie wyciągać piłkę z siatki.

Do bramki gospodarzy trafiali Darwin Nunez, trzykrotnie Mohamed Salah, wreszcie Harvey Eliott, który w 87. minucie ustalił wynik.

Podopieczni Jurgena Kloppa odnieśli trzecie zwycięstwo i są bliscy zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału. Rangers w takiej formie mogą natomiast marzyć o trzecim miejscu w grupie i grze wiosną w Lidze Europy, w której przecież przed rokiem dotarli do finału.