more_horiz
Wiadomości

Australian Open: Novak Djoković wystąpi w turnieju? "Wszystko się ułoży"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 10:51
Słynny tenisista Novak Djoković wierzy, że uda się uchylić trzyletni zakaz wjazdu do Australii, który Serb otrzymał w tym roku po wydaleniu z kraju za brak szczepienia przeciwko koronawirusowi i będzie mógł wystąpić w styczniowym Australian Open.
Novak Djoković wierzy, że jego zakaz wjazdu do Australii zostanie uchylony
Novak Djoković wierzy, że jego zakaz wjazdu do Australii zostanie uchylony Foto: Forum/Reuters/PAVEL MIKHEYEV
  • Novak Djoković przyznał, że jego sztab prowadzi negocjacje z australijskim rządem na temat startu Serba w turnieju w Melbourne
  • Serbski tenisista aż dziewięć razy triumfował w Australian Open 

Djoković pewny swego: obiecujące negocjacje 

Sztab 21-krotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych rozpoczął już negocjacje z australijskimi władzami i - zdaniem Djokovicia - wyglądają one "obiecująco". - Mam pozytywne sygnały, ale nadal wszystko jest nieoficjalne – powiedział 35-letni tenisista w wywiadzie dla serbskiego serwisu Sportal.

- Niezależnie od tego, jaki będzie wynik, mam nadzieję, że będzie to jasne w kilka następnych tygodni, żebym mógł się na ewentualny start sezonu w Australii przygotować. Wierzę, że wszystko mi się dobrze ułoży – dodał dziewięciokrotny mistrz Australian Open.

Australijski rząd milczy 

Władze australijskie nie komentują oficjalnie indywidualnych przypadków, ale przeciwko anulowaniu mocno występuje opozycja rządowa, według której byłoby to „policzkiem dla wszystkim zaszczepionych obywateli”.

- Naprawdę chciałbym wystartować w Australii. Zawsze dobrze sobie tam radziłem i grałem najlepszy tenis, w końcu wyniki mówią same za siebie. Mam ogromną motywację, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się w tym roku – powiedział Novak Djoković

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także