more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: kto poskacze w Titisee-Neustadt i Engelbergu? Znamy skład Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 12:32
W mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego ogłoszono skład reprezentacji Polski na najbliższe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Titisee-Neustadt i Engelbergu wystąpią ci sami zawodnicy, którzy rywalizowali ostatnio w Ruce. 
Dawid Kubacki pozostaje liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Dawid Kubacki pozostaje liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Foto: PAP/EPA/KIMMO BRANDT

W obecnym periodzie Pucharu Świata, który obejmuje wszystkie konkursy przed świętami Bożego Narodzenia, Polsce przysługuje aż siedem miejsc w kwalifikacjach do poszczególnych konkursów. 

W kadrze skoczków bez zmian 

W poniedziałek ogłoszono, na których skoczków zdecydował się postawić Thomas Thurnbichler. Austriacki szkoleniowiec postanowił, że w najbliższe dwa weekendy PŚ, w niemieckim Titisee-Neustadt i szwajcarskim Engelbergu, Polskę będą reprezentować ci sami zawodnicy, którzy wcześniej skakali w fińskiej Ruce.

W kadrze znaleźli się więc Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch. Trzej ostatni słabo spisywali się w Finlandii, ani razu nie wchodząc do finałowej trzydziestki. Wolny i Zniszczoł nie mają jeszcze w dorobku pucharowych punktów w tym sezonie. 

Mimo to, Thurnbichler zdecydował się zaufać niebłyszczącym formą zawodnikom, choć część kibiców spodziewała się, że szansę otrzymają młodzi Kacper Juroszek i Jan Habdas.

Kubacki i Żyła w wysokiej formie 

Po rozegranych konkursach w Wiśle i w Ruce, liderem Pucharu Świata jest Dawid Kubacki. 32-letni skoczek zgromadził dotąd 290 punktów i o pięć wyprzedza Austriaka Stefana Krafta. W czołówce klasyfikacji generalnej znajduje się też Piotr Żyła, który ma 182 punkty.

Najbliższe zawody Pucharu Świata odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt. W piątek i niedzielę odbędą się konkursy indywidualne, natomiast na sobotę zaplanowano rywalizację drużyn mieszanych. Tydzień później skoczkowie przeniosą się do szwajcarskiego Engelbergu. 

Program PŚ w Titisee-Neustadt:

Piątek (9 grudnia)

10.00 - kwalifikacje mężczyzn
11.45 - konkurs indywidualny mężczyzn
15.00 - kwalifikacje kobiet

Sobota (10 grudnia)

11.45 - konkurs drużyn mieszanych

Niedziela (11 grudnia)

12.15 - konkurs indywidualny kobiet
14.30 - kwalifikacje mężczyzn
15.45 - konkurs indywidualny mężczyzn

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe

Zobacz także

Zobacz także