more_horiz
Wiadomości

Boks: Krzysztof Głowacki wraca na ring. Były mistrz w końcu otrzymał propozycję walki

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 09:45
Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) 21 stycznia w Manchesterze zmierzy się z Richardem Riakporhem (15-0, 11 KO) - podaje Sky Sports. Swoją ostatnią walkę dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej stoczył w kwietniu, a jego rywalem był Francisco Rivas Ruiz (16-3, 6 KO).
Krzysztof Głowacki wraca na ring
Krzysztof Głowacki wraca na ringFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Popularny "Główka" miał ostatnio sporego pecha - termin jego walki z Riakporhem był trzykrotnie przesuwany. Najpierw pojedynek miał odbyć się 9, później 17 grudnia, ale ostatecznie data została wyznaczona na 21 stycznia 2023 roku.

W związku z zawirowaniami dotyczącymi organizacji pojedynku Głowacki groził, że wycofa się nie tylko z tej walki, ale zakończy karierę bokserską. "Byłem dwukrotnym mistrzem świata, a czuję się jak chłopiec, który jest na początku swojej przygody bokserskiej, który nie ma wsparcia ze strony promotorskiej i szacunku w świecie boksu. 21 stycznia to ostatni termin, na który przystałem, jeżeli zostanie przesunięta, rezygnuje z walki i w ogóle z boksu" - napisał w listopadzie.

Na szczęście promotorom udało się "dopiąć" walkę w ostatnim akceptowanym przez Głowackiego terminie i ponownie zobaczymy 36-letniego Polaka w ringu. Były mistrz świata ostatnio wygrał z anonimowym dla większości fanów boksu Francisco Rivasem Ruizem, ale wcześniej przez TKO przegrał najpierw z Mairisem Briedisem (28-2, 20 KO), a następnie z Lawrencem Okoliem (18-0, 14 KO).

W walce wieczoru manchesterskiej gali, na której zawalczy Głowacki, zobaczymy starcie Chrisa Eubanka Juniora (32-2, 23 KO) z Liamem Smithem (32-3-1, 19 KO).

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także