more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Fedor Cernych odchodzi z Jagiellonii. Egzotyczny kierunek przeprowadzki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 17:40
Jagiellonia Białystok rozwiązała za porozumieniem stron umowę z reprezentantem Litwy Fedorem Cernychem. 31-letni skrzydłowy związany był drugą umową z tym klubem od 2020 roku, wcześniej grał w nim w latach 2015-2018. Teraz ma podpisać kontrakt na Cyprze.
Fedor Cernych odchodzi z Jagiellonii Białystok
Fedor Cernych odchodzi z Jagiellonii BiałystokFoto: PAP/Artur Reszko

O rozwiązaniu umowy poinformowała w poniedziałek Jagiellonia. Cernych grał w tym klubie po raz pierwszy od połowy 2015 roku, trafił do Białegostoku z Górnika Łęczna. Przez 2,5 roku wystąpił w 90 spotkaniach Jagiellonii, strzelając w nich 20 goli i notując 21 asyst.

W styczniu 2018 roku przeszedł z tego klubu do Dynamo Moskwa na zasadzie transferu definitywnego, kontrakt z rosyjskim zespołem podpisując na trzy lata. Był wtedy kluczowym zawodnikiem białostoczan; jak wyliczyli klubowi statystycy, w całym 2017 roku jako jedyny piłkarz Jagiellonii brał udział we wszystkich możliwych oficjalnych meczach tego zespołu.

W rosyjskiej ekstraklasie 79-krotny reprezentant Litwy wielkiej kariery jednak nie zrobił; w 2020 roku znowu związał się umową z Jagiellonią, podpisując kontrakt na trzy lata. Po powrocie nie był już tak kluczowym graczem białostoczan, ale zagrał w sumie w 64 meczach, zdobywając siedem bramek i notując osiem asyst.

Po rozwiązaniu umowy z białostockim klubem, Fedor Cernych ma podpisać kontrakt z AEL Limassol FC. Cypryjski klub podał, że to umowa do 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Cernych jest drugim zawodnikiem, który w ostatnich dniach odchodzi z Jagiellonii. Zrobił to także podstawowy w tym sezonie środkowy obrońca białostoczan, 28-letni Rumun Bogdan Tiru, który wrócił do swojego kraju, gdzie będzie grał w CFR Cluj.

Jagiellonia przebywa na obozie przygotowawczym w Turcji, który zakończy się 15 stycznia. Pierwszy mecz w drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy zagra 29 stycznia z Piastem w Gliwicach.

Czytaj także:

bg/PAP

Zobacz także

Zobacz także