Premier League: Chelsea - Man City. Rezerwowi przesądzili o wyniku hitu

2023-01-05, 23:02

Piłkarze Manchesteru City odnieśli ważne zwycięstwo nad Chelsea . Foto: PAP/EPA/Andy Rain

Piłkarze Chelsea przegrali w Londynie z Manchesterem City 0:1 w ostatnim meczu 19. kolejki Premier League. Gola na wagę wygranej zdobył dla gości Riyad Mahrez.

Gospodarze przystępowali do czwartkowego spotkania, zajmując dopiero 10. miejsce w ligowej tabeli. Podopiecznych Grahama Pottera prześladują w tym sezonie kontuzje. Jakby tego było, mało już w czwartej minucie z boiska zejść musiał Raheem Sterling, który ucierpiał w starciu z Johnem Stonesem.

Chelsea dawała radę, mimo kontuzji

To nie był koniec pecha piłkarzy Chelsea. W osiemnastej minucie urazu doznał Christian Pulisic, który znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale przegrał pojedynek ze Stonesem. Angielski stoper zaatakował Amerykanina wślizgiem, a ten nie był w stanie kontynuować gry.

Mimo to, Chelsea grała jak równy z równym z faworyzowanymi "The Citizens". W 24. minucie londyńczycy mogli nawet prowadzić. Ederson odbił jednak piłkę po strzale Hakima Ziyecha.

Mistrzowie Anglii grali słabo. Podopieczni Pepa Guardioli pierwszy strzał oddali w 33. minucie, ale uderzenie Ilkaya Gundogana było bardzo słabe i niecelne.

W polu karnym Chelsea wreszcie groźniej zrobiło się pięć minut później. Wówczas Gundogan znakomicie odegrał do Erlinga Haalanda, lecz norweski snajper minimalnie się pomylił.

"The Blues" wrócili do dobrej gry pod koniec pierwszej połowy. Dobrze radził sobie rezerwowy Carney Chukwuemeka. W 44. minucie 19-latek uderzył po ziemi, ale trafił tylko w słupek. Goście próbowali odpowiedzieć, lecz piłka po strzale Kevina De Bruyne wylądowała w rękach Kepy.

W pierwszej połowie to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie w hicie Premier League.

Mahrez bohaterem City

Od początku drugiej części gry to "Obywatele" byli groźniejsi. Pep Guardiola dokonał w przerwie dwóch zmian i gra gości zaczęła wyglądać lepiej. W 51. minucie w pole karne dośrodkował z lewej strony De Bruyne, a Nathan Ake oddał groźny strzał głową. Piłka wylądowała na słupku.

Piłkarze z zachodniego Londynu odpowiedzieli po pięciu minutach. Defensorzy City nie potrafili wybić piłki i ta trafiła w polu karnym do Thiago Silvy. Znakomity obrońca nie spanikował pod bramką rywali, lecz uderzył minimalnie obok słupka.

Wraz z upływem czasu to City ponownie przejęło inicjatywę. Guardiola nadal wprowadzał rezerwowych i w 63. minucie to się opłaciło. Gol dla gości padł bowiem po akcji dwóch zmienników. Asystował Jack Grealish, który płasko dograł przed bramkę. Riyad Mahrez z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki!

W tej sytuacji dziwić mogła bierna postawa bramkarza Kepy. Hiszpan nie zdołał przeciąć zagrania Grealisha.

Strata do lidera zmniejszona

Zdobyty gol sprawił, że "The Citizens" zaczęli grać spokojniej. Drużyna z Manchesteru kontrolowała przebieg spotkania, lecz gospodarze robili wszystko, by wyrównać.

Już w doliczonym czasie gry bohaterem mógł zostać Lewis Hall. 18-latek wpadł w pole karne, lecz w doskonałej sytuacji uderzył nad poprzeczką! Mimo doliczonych czterech minut, wynik już się nie zmienił.

Triumf pozwolił gościom zbliżyć się w tabeli Premier League do prowadzącego Arsenalu na dystans pięciu punktów. Chelsea zajmuje miejsce w środku tabeli i jej awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów staje się coraz bardziej wątpliwy.